Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konstatējot būtiskus trūkumus sociālās aprūpes centra "Zemgale" filiālē, atstādina divus darbiniekus 4

Labklājības ministrijas (LM) Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Lielbērze" veiktajā pārbaudē konstatēti vairāki būtiski trūkumi, kā rezultātā uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināts filiāles vadītājs Uldis Paukšēns un centra Kvalitātes kontroles daļas vadītāja, savukārt centra "Zemgale" vadītājs Ilgonis Leišavnieks iesniedzis atlūgumu.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš, ministrijas veiktajā filiāles "Lielbērze" pārbaudē konstatēti vairāki būtiski trūkumi, tostarp pavirši nodrošināta aprūpes procesa uzraudzība, filiāles ēkas un aprīkojuma nolietojums un neievēroti ugunsdrošības noteikumi. Tāpat saņemtas daudzas sūdzības par nekvalitatīvu ēdināšanu un sanitāro normu neievērošanu, atzīmēja Zariņš.

Kā norādīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), LM arī iepriekš saņēmusi sūdzības par zemu pakalpojumu kvalitāti filiālē "Lielbērze". "Ja VSAC darbinieki ir saņēmuši būtisku algu palielinājumu, tad pretim sagaidu būtisku darba kvalitātes uzlabojumu. Izņēmumu nav un nevar būt. Ja iestādes vadītāji netiek galā ar darba pienākumiem, ministrijai jārīkojas radikāli," savu nostāju pauda Petraviča.

Uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādinātais Paukšēns aģentūrai LETA stāstīja, ka 15.maijā filiālē "Lielbērze" LM veica auditu, pēc kura pieņemts lēmums viņu atstādināt no amata uz dienesta izmeklēšanas laiku.

"Lielbērzes" vadītāja pienākumus pagaidām uzdots pildīt "Zemgale" filiāles "Ķīši" vadītājai Baibai Ozolai. Paukšēns arī zināja teikt, ka atlūgumu uzrakstījis VSAC "Zemgale" direktors Leišavnieks. Viņa pienākumi uzticēti direktora vietniekam un filiāles "Jelgava" vadītājam Gaismonim Žilinskim, kurš aģentūrai LETA nekomentēja izmaiņas iestādes vadībā.

2015.gada janvārī LM ierosināja kārtējo disciplinārlietu pret "Zemgale" direktoru Leišavnieku. Tolaik tika ziņots, ja šajā lietā atklāsies Leišavnieka vaina, tā var beigties ar viņa atbrīvošanu no amata.

Leišavnieks aģentūrai LETA tad skaidroja, ka ierosinātā disciplinārlieta, iespējams, saistīta ar LM konstatētām nepilnībām kļūdainās atskaitēs, kas iestādei jāsniedz. Taču iestāde apgūst jaunu kārtību, un sadarbībā ar kolēģiem kļūdas tikušas novērstas, atskaites pieņemtas, tāpēc Leišavnieks īsti nesaskata pamatu disciplinārlietai, taču tā viņu arī neizbrīna, jo šī jau esot ceturtā disciplinārlieta, tolaik skaidroja centra vadītājs.

Leišavnieks tolaik arī nenoliedza, ka darbā gadās kļūdas, īpaši apgūstot jaunu kārtību vai īstenojot kādu reorganizāciju, bet vienlaikus pauda viedokli, ka "tik kategoriska un intensīva vēršanās pret viņu rada priekšstatu, ka viņa atrašanās amatā, iespējams, kādam traucē".

Leišavnieks VSAC "Zemgale" direktora pienākumus sāka pildīt 2013.gada 4.februārī.

VSAC "Zemgale" ir LM padotībā esoša iestāde, kas apvieno sešas sociālās aprūpes centra filiāles - "Zemgale", "Ziedkalne", "Īle", "Kauguri", "Iecava" un "Ķīši". Visos šajos aprūpes centros dzīvo cilvēki ar pirmās un otrās grupas invaliditāti - kopumā 937 cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Foto: VSAC “Zemgale”                                       


 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Seperātists Sesks

Tas ir uzbrukums lauku ļaudīm, darba darītājiem.

pirms gada, 2019.05.22 15:21

...

Beidzot tas Leišavnieks varbūt dabūs trūkties par visām savām nelikumībām...

pirms gada, 2019.05.22 16:51

Ve;;a muiža

Leišavnieks ar lielu centību izrēķinājās ar saviem padotajiem,kamēr pienāca paša kārta.Tas bija laika jautājums.

pirms gada, 2019.05.22 18:06

Олег Карпов

да по стране таких фирм много и семейный бизнес,это не новость. права свои в трудовой инспекции риги защитить водителям трудно. потому что инспекция ссылается на то, что у них законов позволяющих более эффективно действовать и проводить проверки по фирмам. а инспекция по труду и занятости подчиняется министерству благосостояния, которая должна идти с законодательной инициативой. теперь понятно почему нет инициативы, потому что принадлежит авто-транспортная фирма по грузовым авто-перевозкам (lv58503002211). на лицо не видно, заинтересованности навести порядок в зарплатах, налоговых отчислениях, дневных командировочных водителям и их можно обманывать и манипулировать для своей выгоды. они умеют только подсчитывать свои дивиденды.. а как нам быть, и получить свои заработанные деньги ? если у трудовой инспекции нет достаточных полномочий. и ещё, всем известно что многим авто-водителям дальнобойщикам указывают минимальную заработанную плату и остальное как командировочные выплаты. и то, не понятно и не прозрачно как. платят за пробег километров (0.12 центов/ километр). в общем, как хотят так и платят. бардак, который кому то выгоден.

pirms 28 dienām, 2020.07.06 19:45

Vietējās ziņas