Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopš piektdienas par Saeimas atsaukšanas ierosināšanu parakstījušies vairāk nekā 9000 cilvēku 6

Kopš piektdienas, kad sākās parakstu vākšana 13.Saeimas atsaukšanas ierosināšanai, par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" parakstījušies vairāk nekā 9000 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Tas ir vairāk nekā par abām divām citām iniciatīvām, par kurām arī iespējams parakstīties portālā "Latvija.lv". Salīdzinājumam - par grozījumiem likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" kopš 18.maija elektroniski parakstījušies ap 4300 cilvēku, bet par izmaiņām tautas nobalsošanas un likumu ierosināšanas kārtībā kopš 20.septembra parakstījušies nedaudz vairāk par 600 cilvēku.

Lai izmantotu tiesības rosināt Saeimas atsaukšanu, ierosinājuma autoriem 12 mēnešu laikā kopumā - gan elektroniski, gan citos veidos - jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb 154 865 vēlētāju paraksti.

Kā ziņots, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) novembrī nolēma parakstu vākšanai reģistrēt gan biedrības "Varu Latvijas tautai", gan Centra partijas Saeimas atsaukšanas ierosināšanas iniciatīvu, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

Parakstīties par šo iniciatīvu vēlētāji varēs 12 mēnešus dažādos veidos - elektroniski portālā "Latvija.lv", apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020.gada 14.novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek tautas nobalsošanai.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Alīsis

Tos, kuri parakstījušies, jāņem īpašā uzskaitē, ja reiz viņi ir tādi idioti. Pirmo reizi pēdējos 30 gados kaut kas tiek darīts, lai apkarotu nekārtības, bet tūlīt uzrodas parakstu vācēji. Protams, vajadzēja noarestēt tos, kuri uztaisīja OIK afēru, kuri atļāva banku dibināt cilvēkam, kurš tiesāts par finansu noziegumiem, k'rezultātā cieta gandrīz katra valstī dzīvojošā ģimene, protams, ir un ir daudz, ko varētu un vajadzētu darīt, bet vismaz ir sperts pirmais solis, lai samazinātu samaksu par nestrādāšanu. Ir iesākrs darīt galu dīkdienībai un diedelēšanai.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 15:14

Big black ...

Īpaši gudra tauta. Paši ievēl un pēc tam vāc parakstus, lai atkal visus atsauc. Tiek izmaksātas lielas prēmijas un ievēlētie atkal tie paši no jauna. Atkal vāc parakstus, maksā prēmijas un atkal ievēl tos pašus pamuļkus. Rijtīgs vāveres ritenis, bet par to laiku nauda budžetā jau nevairojas

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 16:18

Balso

https://www.latvija.lv/pv?fbclid=IwAR201RVMUy7MREUALKX-ynafy6S2OUbPyS0GNuJ8j5iLoobIY1FwKcD4kkw

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 20:49

Stop the earth, I'll go.

At the time that we spend.
Where are we rushing in delirious.
I've had enough - enough tired.
Stop the earth, I'll go.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 23:15

ķīsis

Tagad gandrīz vai katrā raidījumā piemin arī to, ka ir samazināts bezdarba mēnešu skaits un samaksā par pēdējiem mēnešiem. Riebjas, ka vienmēr ir teiciens "atgriešanās darba tirgū". Kur tāds teiciens ir izrauts, bet visi tā vien maļ to pašu. Kāpēc netiek teikts, ka jāsāk strādāt? Pie mums jau veidojas bezdarbnieku dinastijas, kad šajā pat laikā gudrās galvas štuko, ka jāieved darbaspēks no ārpasaules. Pareizi kādreiz Krištopāns teica - muļķu zeme.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.17 09:16

sjomga

Tik tiešām muļķu zeme, bet it īpaši tie, kuri izlēma, nobalsoja par algas maksāšanu tiem, kas nestrādā, un arī tagad, ka tomēr maksās 8 mēnešus. Tajos laikos laikam bija grūti atrast darbu, jo darba vietas bija pilnas, bet tagad, kad darba spēks iebrauc pat no Tadžikijas un vēl tālākām zemem, ir idiotisma maksāt par nestrādāšanu, un vēl tiem, kas paši no darba ir aizgājuši.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.17 15:38

Vietējās ziņas