Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krīze spiež pārdot daļu vēstures 5

Interneta sludinājumu portālā parādījusies informācija, ka tiek pārdots viens no interesantākajiem Jelgavas vēsturiskajiem objektiem - «Villa Medem». Uz šādu soli tās pašreizējo saimnieku SIA «Baks» līdzīpašnieku Agri Bajāru pamudinājusi pašreizējā ekonomiskā situācija.

Deviņpadsmitā gadsimta sākumā klasicisma stilā celtā grāfu Medemu ārpilsētas rezidence «Villa Medem» ar dārzu, kas ir valsts nozīmēs arhitektūras piemineklis, tiek pārdota par 290 tūkstošiem latu, un A.Bajārs cer, ka par to varētu ieinteresēties kāds «naudīgs klients». «Objektam ir veikta arhitektoniskā izpēte, kā arī izstrādāts un apstiprināts rekonstrukcijas projekts,» «Ziņām» skaidro A.Bajārs. Pa šo laiku, kamēr «Villa Medem» atradās viņa īpašumā, uzcelta arī piebūve, kurā bija plānots ierīkots sabiedriskās tualetes, savukārt pašai vēsturiskajai celtnei nomainīts jumts un logi, un šobrīd tā ir iekonservēta.«Loģiski, ka šā brīža situācijā nevar arī cerēt, ka to varētu nopirkt pilsēta, jo objekts nenoliedzami ir interesants,» tā A.Bajārs. Viņš gan piebilst, ka «Villa Medem» vairāk bijusi «sirdij, nevis biznesam», jo plānotie ieguldījumi diez vai tiktu atpelnīti. Vēsturiskā nama platība ir 855 kvadrātmetri, un tas atrodas uz 4000 kvadrātmetru plaša zemes gabala, savukārt jaunbūve ir 944 kvadrātmetru liela.Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas inspektore Gunta Skulte «Ziņām» pauda nožēlu par vēsturiskā objekta pārdošanu. «Īpašnieku maiņas parasti ne pie kā laba nenoved. Ir ļoti svarīgi, lai to iegādājas cilvēks, kas prot novērtēt vēsturi, kā tas bija ar A.Bajāru,» piebilst inspektore. Viņa jau tuvākajā laikā gatavos vēstuli par iespēju valstij izmantot pirmpirkuma tiesības uz «Villa Medem», taču šobrīd esot maz ticams, ka budžetā šim mērķim izdotos atrast līdzekļus.Vietā minēt, ka pirmie Medemi Latvijā ieradušies 1268.gadā un apmetušies Jelgavā, kļūstot par vieniem no pilsētas dibinātājiem. Medemu dzimtas uzplaukums bija Kurzemes hercogistes laikā. Anna Šarlote Doroteja fon Medema bija pēdējā Kurzemes hercogiene - hercoga Pētera Bīrona sieva. Medemu dzimtai piederējušas Vilces, Elejas, Vecauces un Remtes pilis, kā arī Stukmaņu muiža un vairāki citi īpašumi, savukārt «Villa Medem» bijusi dzimtas ārpilsētas rezidence.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

AK

baigais atklājums par 220.lv piederību. un tā kā objekts pirkts pasen tad pārdodot par 290000 arī laba varka sanāks. nabadziņi.

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 16:04

džankalis

Neviens tak to māju prom nevedīs. Ko tāds satraukums?

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 12:09

labais

nav jau parex banka,kur 200miļjoni atrodas

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 11:55

Vietējās ziņas