Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur un ko drīkst tirgot? 1

Līdz ar vasaras sākumu, kad jelgavnieku dārzos uzzied aizvien vairāk puķu, lasītāji «Ziņām» lūdz atgādināt, kurās vietās pašvaldība atļauj tirgot pašu audzētus ziedus un citu produkciju.

Pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» speciāliste Rita Voicehoviča vēsta, ka iedzīvotāji var tirgoties jebkurā no pašvaldības norādītajām piecām vietām. Pilsētā tās atrodas Lielajā ielā pie Zaļās aptiekas, Māras un Puķu ielas krustojumā, Jēkaba un Raiņa ielas krustojumā, Pasta un Sudrabu Edžus krustojumā, kā arī Satiksmes ielā iepretim pasta nodaļai. Vai visur drīkst tirgot importētos ziedus un preces? R.Voicehoviča skaidro, ka šo jomu regulē Ministru kabineta noteikumi nr.388 (pieņemti 1998.gada 6.oktobrī) «Noteikumi par tirdzniecības kārtību tirgos, gadatirgos, ielu tirdzniecības vietās un izbraukumos». Saskaņā ar tiem pašvaldības tirdzniecības vietās tirgoties tiesīgas juridiskās un fiziskās personas, kā arī individuālā darba veicēji. «Pilsētsaimniecība» arī atgādina, ka saskaņā ar Jelgavas pašvaldības saistošajiem noteikumiem par tirgošanos publiskā vietā paredzēta nodeva: par pašu izaudzētiem ziediem pašvaldībai jāsamaksā 50 santīmu dienā, bet par iepirkto realizēšanu jāšķiras no trim latiem. Ielu tirdziņā atļauts pārdot:- Pašu izgatavotus mākslas priekšmetus un lietišķās mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus- Ziedus- Pašu izaudzētus augļus, dārzeņus, ogas un stādus, uzrādot izziņu par zemes lietošanas tiesībām- Savvaļas augus, ogas, sēnes un riekstus saskaņā ar likumu «Par meža apsaimniekošanu un izmantošanu»- Kvasu un alu no cisternām un mucām- Saldējumu, bezalkoholiskos dzērienus un karstās uzkodas (piemēram, pīrādziņi) no speciālām iekārtām- Grāmatas- Preses izdevumus

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dace

Vai šī nodeva jāsamaksā Pilsētsaimniecības birojā.. ??? Iepriekš !:) ?

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 11:54

Vietējās ziņas