Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labāko izvirzīšana pilsētas apbalvojumiem nešķiet skaidra 71

Saistībā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu svētdien, 17. novembrī, tradicionālajā  Jelgavas domes priekšsēdētāja pieņemšanā tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts” 11 izciliem jelgavniekiem un vienam uzņēmumam. Šoreiz atšķirībā no citiem gadiem izcilo personu izvirzīšana raisījusi sociālajos tīklos diskusiju, atklājot, ka šis process tiek uztverts strīdīgi. 

Nekā personīga, bet…


Viens no iebildumu cēlājiem ir domes deputāts Lauris Zīverts. Viņš apšauba to, kādā veidā “Goda zīme” piešķirta Jelgavā labi pazīstamajai zvērinātajai advokātei Brigitai Miķelsonei. “Man nav nekas personīgs pret viņu, taču nav pietiekami skaidrs advokātes devums tiesiskuma stiprināšanā Jelgavā. Domes sēdē vēlējos noskaidrot vismaz vienu konkrētu faktu, kas liecinātu, ka B.Miķelsone ir īpaši stiprinājusi tiesiskumu, bet atbildi nesaņēmu. Pēc vairāk nekā minūti ilga klusuma brīža un drudžainas vandīšanās “pa papīriem” Apbalvojumu piešķiršanas komisijas sekretāre Karīna Lukaševiča sacīja, ka viņu izvirzījis prokurors un vēl desmit citi nozares pārstāvji,” teic L.Zīverts. Viņaprāt, šāda advokātes izvirzīšana ir mīklaina tāpēc, ka tiesas procesā prokurori un advokāti sacenšas savā starpā. L.Zīverts piebilst, ka B.Miķelsone ir Jelgavas pašvaldības izpilddirektores Irēnas Škutānes māsa, kas arī, viņaprāt, varētu būt simpatizējošs faktors tieši šīs personas apbalvošanai.  
B.Miķelsoni sociālajos tīklos aizstāv kolēģis Normunds Rečs, paskaidrojot, ka zvērināto advokāti apbalvošanai izvirzījis tieši viņš, prokurori to tikai atbalstījuši. N.Rečs neuzskata, ka advokāts un prokurors pēc būtības ir “pretējās pusēs”. Viņaprāt, šajos amatos strādājošo vidū var valdīt savstarpēja cieņa un koleģialitāte. 

Visu rakstu lasiet 14.novembra “Zemgales Ziņās”

Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 71

advokāts Normunds Rečs

viens konkrēts fakts, kā kolēģe Brigita Miķelsone īpaši stiprināja tiesiskumu :

> advokāte B.M. , ja nešaubos, bija arī cienījamā deputāta Laura Zīverta mammas Annas Zīvertes , kura pašlaik ir apsūdzētās statusā, advokāte,
> nav saprotams, vai cienījamajam deputātam ir iebildumi pret konkrēto kolēģi vai pret advokātu pienesumu tiesiskuma stiprināšanā?

P.S. Deputāts L.Zīverts jau otro dienu nesniedz atbildi - vai mūsu privāto saraksti - bez manas piekrišanas un informēšanas - ir nosūtījis trešajām personām.....?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 11:36

mazāk muldēt un labāk darīt!

Nav saprotams, kāpēc tāds brīnišķīgs cienījams jurists N.Rečs min, ka cienījamā deputāta Laura Zīverta mamma Annas Zīvertes pašlaik ir apsūdzētās statusā? Tā ir atriebība? Nekompetence? Vai mērķis ir pazemot L.Zīvertu?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 14:08

TV net ziņas

Pašlaik nav zināms, kad tiesa turpinās izskatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

https://www.tvnet.lv/6575786/uz-nezinamu-laiku-ieilgst-bijusa-jelgavas-poliklinikas-vaditaja-tiesasana

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 15:19

jelgavnieks

Apsūdzētas Zīvertes panti;
179.pants. 3.d.Piesavināšanās
217.pants. 2.d. Grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšana
318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.17 09:57

tautietis

Nu un? Gribiet teikt, ka Rečs, Miķelsone un citi juristi, deputāti, prokurori, skolu valdes un domes darboņi ir labāki jeb kā te muldat kā slimi suņi, ka cienījamāki. Rečs nevainīgu ģimeni posta, pat bērna dzīvi bojā un pat suņa dzīvi sabojāja, jo viņa kliente tā vēlas būt Latvijas pazīstama veiksmīga sabiedrības dāma, kura nolikusi esot bomžus pie vietas! Bakstiet te citiem acīs cita noziegumus, bet savējos neredziet!? Cienība, gods, pieklājība un pieklājīga saskarsmes kultūra šo neliešu lielā prasība no tautas, bet paši uzvedās kā Sātana izdzimumi, nekas nav svēts, - ne pieaudzis cilvēks, ne bērns, ne suns! Kauns un negods Jelgavai!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.17 15:19

To tautietis

Pārspīlēti izpaudies. Rečs ir tikai jurists. Neviena dzīve nav izpostīta. Kas slēpjas zema vārda "suns"?
Neesi tik apsēsts kā viena īpašā! Varbūt pietika.

Cienījamais Reča kungs, atvainojiet par cilvēku sirds sāpēm! Cerams, ka cilvēcība un sapratne ir Jūsu stiprā puse!?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.17 23:34

advokāts

Atvainojos visiem par neloģiskajiem tekstiem šajos komentāros. Kam negadās.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.18 16:31

Jelgavniece

Kas jums liedz? Savācieties kopā kādi 10 draugi, uzrakstiet, ka šitam noteikti vajag pasniegt par to un
šito - uzskaitiet labos darbus sabiedrības labā un sakarā ar apaļu jubileju ...Gatavs!
Mana klasesbiedrene bija pārskaitusies, ka uz 60 neiedeva neko....
Ir cilvēki ,kam nedod ēst -bet ordeni vajag. Tas atgadījums ar to 3 zvaigžņu ordeni arī bija patiesībā traģikomisks. Tādi esam.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 12:28

J

Tiesiskumu pilsētā stiprina tikai viena advokātu kliķe. Pagājušogad apbalvoja Cīruli (šogad Miķelsoni), un...kāda sakritība- Miķelsones un Cīrļa biroji atrodas vienā adresē :)

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 12:43

Milda

cienīgi būtu atteikties no medaļas. Lai tiesiskums paliek.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 21:15

Vējamāte

Tādu cīruļu un miķelsones dēļ cienījami ļaudis vairs negrib tikt izvirzīti. Nožēlojami, ka katru gadu tādi tipāži tiek izvirzīti. kauns kliķei, savādāk nenosauksi rāviņu

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 16:01

mazāk muldēt un labāk darīt!

Kādu pienesumu tiesikuma stiprināšanā ir izdarījusi izvirzītā advokāte un izvirzītājs? ( Izvirzītājs reiz arī nepamatoti tika apbalvots!) Ne viens, ne otrs nav godīgi advokāti! Pat viņu klienti atklāti vareni lielās, ka šie lieliskie juristi ir ar sakariem un paziņām, un jebkuram oponentam sabojās dzīvi, tāpēc, ka klients tā vēlas. Un patiesi, patiesi tā ir! Ceļ neslavu, apmelo, nepamatoti apkauno savu oponentu, un klietni atļaujas ķengāties un gānīties atklāti, jo jurists nodrošina veiksmes stāsta realizāciju - tas ir pienesuma tiesiskums stiprināšana? Interesanti!? Pat aizraujoši līdz nāvei! Skatos, ka cienījamais izvirzītājs atkal savā ampluā: - domā, ka skaļāk bļaus, tad viņam vairāk ticēs! Tāds bērnudārza līmenis! Reča kungs, lūdzu, faktus! Faktus! Vienīgā patiesība un iespējams, ka pirmā un pēdējā, "ka advokāts un prokurors pēc būtības ir “pretējās pusēs”. Viņaprāt, šajos amatos strādājošo vidū var valdīt savstarpēja cieņa un koleģialitāte." Precizēsim, - korumpēti ar savstarpēju cieņu un koleģialitāti sadarbojas! Nevajag tagad publiski raudāt par trešajām personām izpaustām ziņām... kāpēc trešās personas (tie paši brīnišķīgā jurista sakari un paziņas) un pat jurista klients iejaucas rupjā veidā oponenta personīgā dzīvē, it kā veicot izmeklēšanu? (Laikam ir ļoti svarīgs fakts kā oponents sēž uz poda! Tas pierāda klienta nevainību!) Kuru, t.i. oponentu, izrādās kaut kāds mistisks žurnālists, drīkst publiski pazemot un celt neslavu, jo tas esot likumīgi!? Kur te ir pienesums tiesiskuma stiprināšanā? Varējāt jau savu ego spodrināt citur nevis pūderējot kārtējo reizi gaisu ar meliem. Cilvēki nav stulbi, bet izmisuši un bezspēcīgi no šo neliešu ākstīšanās. Nesen policisti izākstījās, tagad advokāti publiski risina savu melīgo pienesumu tiesiskuma stiprināšanā! Klauni un nekas vairāk. Būtu tikpat centīgi labāk strādājuši! Reāli veikuši pienesumu tiesiskuma stiprināšanā!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 12:50

tiešām- labāk darīt

Advokāts Normunds Rečs ir viens no Jelgavas pilsētas un Kurzemes hercogistes vēstures pētniekiem un popularizētājiem. Viņa kolekcijas materiālus ikviens var redzēt Jelgavas pilsētas, Jelgavas pilsētas bibliotēkas mājas lapā, interneta portālos draugos, feisbukā un arī te :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=3LywhY_iU1M&feature=emb_logo

Ko izdarījis pilsētas labā esi tu pats ?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 13:45

mazāk muldēt un labāk darīt!

Tas nav pienesums tiesiskuma stiprināšanā, bet gan kultūrvēsturisks vākums, ko dara arī A.Tomašūns (pat labāk!). Kaut kā nospļauties uz to, ko Rečs ir savācis, tādas drupas vien ir un neattaisno savas tautas pazudināšanu klientu labā!
Ko es izdarīju? Tev par to tikai sapņot!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 13:53

tiešām- labāk darīt

Vai varētu iepazīties ar šo labo darbu sarakstu ?
Varbūt tie ir tik daudz - kā ķeizarienei Katrīnai II - 500 labie darbi Krievijas impērijas stiprināšanā ?
Vai tik nebūs vien tāda tukša klabēšana: čiks un čuš kopā - kā tāda Potjomkina sādža ?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 14:09

mazāk muldēt un labāk darīt!

Ķeizariene Katrīna Lielā jeb Varenā rūpējās par savu tautu (tai laikā arī par Latviju, jo Latvija bija Krievijas guberņa) un sodīja korumpētos lielkungus un lielmātītes.
Klabēšanu jau uzsāka pats cienījamais jurists!
Komentāri jau vienmēr ir bijuši tādi čiks un čuš klabēšana ne tikai Potjomkina sādžā, arī letiņiem tik raksturīgā laimes lāča meklēšanā!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 14:25

to "mazāk muldēt un labāk darīt!"

Ķeizarienes Katrīnas Lielās laikā Zīverte sēn jau būtu ####.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:39

To to

Tāds recš un miķelsone arī būtu iemūrēti, kā arī viņu noziedzīgie klienti.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 12:51

pensionārs

Nabaga latviešu skauģi tagad gulēt nevar! Gan jau arī jūs saņemsiet ko pelnījuši!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 15:13

tautai nepatīk šitāda zagšana, kas notiek gadiem jau.... un tauta tāpēc runā....

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:08

vieni\īgi

Kā var neapbalvot Domes izpilddirektores Skutānes māsai!!!Visu diriģē Rāviņš!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 17:53

beibe

Kā tur ir ar to piegulēšanu vai tikai "tauta runā" līmenī.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 18:13

Jelgavas elitāro pļēguru klubs

Tas bija senāk. Tagad par vecu, ir jaunākas blondīnes Jelgavā un domē

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 18:32

VEC

makskernieka sporta vadona kompaljons VITOLS ???? sports LLU galigi nolaists-pasniedzejiem tikai interese maksas grupas,vecaku neapmierinatiba ar darbu ar jaunajiem basketbolistiem-tadus apbalvojam???

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 17:59

Trakais

Ak šausmas, kādas manipulācijas tik nenotiek mūsu pisētas domē, kas par to visu atbildīgs???????????

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 19:59

zxq

vai var būt sūdīgāk vēl?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 21:17

Tas pats Jānis

Atbildīgi ir tupie vēlētāji, kam sagādā prieku domes sastāva nemainīgums jau teju ceturtdaļgadsimtu.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.19 12:30

ž.

Tiešām ir tupie vēlētāji, kas balsoja par tevi Lavrik.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.21 19:48

?

Varbūt kāds zin, kurš konkrēti prokurors izvirzījis advokāti šim apbalvojumam?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 20:31

Zinu

Virsprokurors Kravcova un vēl 5. Seši prokurori no 10 parakstītājiem.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 21:04

pieklājība

Kāds pops, tāda draudze. Kāda partija, tādi deputāti.

Lai nomierinātu visāda kalibra pamuļķus ,apbižotus deputātus , suņa būdas fanus un cita veida plānā galdiņa urbējus - pilsētā cienījamajai advokātei šogad ir nozīmīga dzīves jubileja.

Varbūt iemācīsieties cienīt cienījamu cilvēku, kuram daudzi jelgavnieki daudzu gadu garumā var pateikties par dažādu juridisku problēmu risinājumu?!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.15 21:38

honorārs

Un protams juridiskas problēmas iedzīvotājiem risināja ka humāno palīdzību, bez honorāriem! ha!! ha!!! Par tādu nesavtīgu kalpošanu tautai deputāti nolēma viņu apbalvot! Viss pareizi!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 08:35

Justice for sale

Visus cienījamos Jelgavas juristus viņu klienti tik ļoti ciena, ka nevar saņemties pietekt apbalvojumu saņemšanai. Ko darīt? Jāpiesaka pašiem sevi.

P.S. Tad cienījamā advokāte saņēma apbalvojumu par nopelniem vai vienkārši dāvanu nozīmīgajā jubilejā?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 08:53

ha

par to noplēšs 100 ādas.... citādi par to paldies nav jāsaka... ja tas būtu bezmaksas, tad es pats viņu pieteiktu...

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:07

Taisniba

Pieklajibas trūkst,tolerances trūkst,cilvecīguma trūkst.Toties tadu Kaimiņu un Zīvertu netrūkst.Šitā ppaaudze iet pār līķiem.Svēts nekas.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 05:50

Šausmas

Vai Jelgavā ir līķi ?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:35

justs

precīzi!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 18:03

Dieviete

Jā, tieši tā, - tādiem rečiem, miķelsonēm un viņu sakariem ar paziņām, un prokuroriem kopā ar virsprokuroriem, tāpat arī pilsētas tiesībsargiem, kuri jau atklāti braukā dzerdami, - jā šiem visiem trūkst pieklājības, tolerances, cilvēcības, kā arī lielas korumpētas grūtības ir ar likuma izpratni. Patiesa sūdzība ir ļoti smags augsta ranga pasaules līmeņa kriminālnoziegums un iznīcināmais bomzis jeb apsūdzētais ir jāsūta uz n-tām ekspertīzēm, lai pierādītu, ka neadekvāta/s, psihiska/i slima/s, dzērāja/s - cietēja/s drīkst pazemot, apmelot, gānīt un zākāties, un pret viņu, protams, nav iespējams uzsākt krimināllietu, jo par visu visur ir samaksāts, un drīkst darīt visu, kas ienāk prātā. Nedrīkst runāt pretī naudīgiem pļēgurēm/iem! Tauta kušs! Muti ciet! Ko jūs te atļaujaties!? Runāt pretī kungiem!?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 20:02

Antropologs

Ar nenoskalpētiem galvaskausiem.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:30

Jelgavnieks

Tos apbalvojumus tiešām dod tagad visiem pa labi un kreisi. Loģiski visiem jau iedots, tagad jāsāk dot māsām un brāļiem. Nu ja nav paredzēts dot, tad nedod, nav jābūt visu laiku pa 10 kandidātiem.... Var redzēt, cik Jelgavā vadīiba ir sekla, ka ik gadu salasa bariņu, kam piešķirt augstākos apbalvojumus.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:04

deputātam Laurim Zīvertam

Pec tavām domām Miķelsones vietā bija jābūt apsūdzētāi tavai mammai Annai Zīvertei???

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 10:54

LZ

P.S. Piekrītu

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 11:06

No suņu bùdas

Vai uzticëties tādam deputātam, kurš privāto saraksti nopludina televìzijai vai presei ? Tak audzināt tâdu vajadzēja ar to gliemežu cepjamo pannu pa pakausi un nedot vinjam jaunâs zeķubikses !

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 11:53

to sunim

kad pats cienījamais Rečs nopludina info no slēgtām tiesām, lai savus aizstāvāmos noziedzniekus padarītu par cienījamiem mūlāpiem? Tas gan ir likumīgi un ir pienesums tiesiskuma stiprināšanā? Ar ko tādus audzināt par savas tautas pazudināšanu?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 16:39

nopietns politikānis

...............deputāts Lauris Zīverts mēra amatam piedāvāja izvirzīt Ivaru Jakoveli,.....

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 14:38

&

Pagaidām vēl brīvībā.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 19:15

Skuju Vilis

jā, jā...lai paliek bilde skaidrāka, - tak vajag kādu gliemezīti uzšmorēt uz panniņas un tad cīnīties par laimi, - tautas protams.
Deputāti tak ne jau par savu maciņu domā un ķešu, bet par tautu...naktis neguļ, bet kasa tomātus un rozīni urbina- domājot domas dziļas, - ko tai tautai vēl jaukāku un saulaināku dzīvē sadomāt...runas vīriem ir spēks rokā, daži paliek sevišķi svarīgi - bet tas nav uz ilgu laika, jo drīz jau tas svarīgums beigsies , jo nākošajās vēlēšanas arī tas suņa būdas pasākums aizies pa skuju taku .....

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 21:07

Tests

VAI IE IESPĒJAMA DISKUSIJA AR KOMISIJAS LOCEKĻIEM PAR ŠĪ APBALVOJUMA PIEŠKIRŠANAS PROCEDŪRU?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 21:08

oho

Tas tik būtu vietējais šovs! kā mums karinātu spageti uz ausīm par miķelsones tiesiskuma stiprināsanu

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.16 21:17

Vietējās ziņas