Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labiekārtos sporta laukumus Svētē un Zaļeniekos

Noslēdzoties iepirkumam, Jelgavas novada pašvaldība šajā gadā cer īstenot sporta laukumu labiekārtošanu pie izglītības iestādēm divos pagastos – Svētē un Zaļeniekos. Abu šo projektu -  “Sporta laukuma labiekārtošana Zaļenieku ciemā pie Zaļenieku pamatskolas” un “Sporta laukuma sakārtošana Svētes ciemā pie Svētes pamatskolas”, reālie būvdarbi varētu sākties jau aprīlī un noslēgties vasarā, informē pašvaldība. 

Vēl pērn - 2019.gada 5. aprīlī, Jelgavas novada domes apstiprināja lēmumprojektu par pašvaldības dalību izsludinātajā projektu konkursā atbalsta saņemšanai no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (EFLA). Šajā programmā tika sagatavoti pieteikumi septiņiem Jelgavas novada teritorijas attīstībai nozīmīgiem projektiem,  tai skaitā sporta laukumu infrastruktūras sakārtošanai Svētē un Zaļeniekos.  

Diemžēl pagājušā gada valdības lēmumi, liedzot pašvaldībām iespēju saņemt aizņēmumus no Valsts kases projektu īstenošanai, lika daļēji tos iesaldēt un īstenošanu atlikt uz nākamo budžeta gadu. Turklāt četrus no šiem projektiem lēma neīstenot jeb, pareizāk teikt, nācās atsaukt un īstenošanai izvēlēties visprioritārākos. Sporta laukumu atjaunošanu un divu konkrēto teritoriju sakārtošanu pašvaldība līdz ar šā gada budžeta apstiprināšanu arī aizsāk kā iesāktu ieceru realizāciju.

Sporta laukumam pie Zaļenieku pamatskolas plānots demontēt novecojušo skrejceļa grants segumu, ceļu apmales, tāllēkšanas bedres segumu, tā vietā ieklājot jaunu - ar prasībām atbilstošu marķējumu. Pārmaiņas piedzīvos arī pati tāllēkšanas bedre, un, protams, teritorijā ierīkos jaunu zālienu un veiks nepieciešamo apzaļumošanu.  “Zaļenieku sporta laukums investīciju plānā gadu no gada jau gaida savu kārtu un ir gandarījums, ka beidzot sportot gribētājiem Zaļeniekos būs tikpat lieliskas iespējas aktīvi sportot kā iedzīvotājiem un skolēniem citos pagastos. Zaļeniekos itin bieži tiek organizētas dažāda veida nometnes, festivāli, brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, tāpēc sporta laukumu izmantos ne tikai pamatskolas vai Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas skolēni un vietējie iedzīvotāji,” komentē Jelgavas novada domes Attīstības nodaļas infrastruktūras projektu vadītāja Anita Skubiļina. 

Projekta kopējais finansējums ir 119 342 eiro, kur attiecināmais finansējums ir 29 840 eiro, no tā ELFLA finansējums - 26 856 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums - 89 502 eiro.

Savukārt sporta laukuma sakārtošanai pie Svētes pamatskolas arī plānots demontēt esošo skrejceļa  grants iesegumu, tā vietā ieklājot speciālu skrejceļiem paredzētu segumu uz šķembu pamatnes. Arī šim skrejceliņam būs nepieciešama marķēšana, laukumā izveidos tāllēkšanas bedri un veiks laukuma apzaļumošanu. 

“Lielākā daļa Svētes pagasta iedzīvotāju ir aktīvi un azartiski sportotāji – laukums kalpos  jaunu veselības, sporta un aktivitāšu norisei. Tiklīdz uzlabo infrastruktūru, jau pēc laika var redzēt, ka pagastos atzinību gūst daudzas nodarbes, kas līdz šim cilvēkos nerada atsaucību, bet, darbojoties atbilstošā vidē, arvien vairāk aizrauj. Tas arī ir mērķis – sakārtot vidi, lai cilvēki nāk un sporto pēc iespējas aktīvāk” piebilst A.Skubiļina. 

Svētes sporta laukuma atjaunošanai kopējais finansējums ir 97 064 eiro, kur attiecināmais finansējums ir 13 696 eiro, no tā  ELFLA finansējums 12 325 eiro, bet  pašvaldības līdzfinansējums - 83 369 eiro.Abu teritoriju labiekārtošanu veiks uzņēmums SIA “Kulk”. 

Abiem projektiem ELFLA finansējuma daļu plānots ņemt kā aizņēmumu Valsts kasē – kopā 43 536 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums tiks segts no pašvaldības budžeta līdzekļiem – kopā 172 871 eiro.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas