Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labklājības ministre Ramona Petraviča aicina pašvaldības nepieciešamības gadījumos sniegt atbalstu personām, kuras skārusi “PNB bankas” krīze 1

Eiropas Centrālā Banka un Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 15. augustā ir pieņēmusi lēmumu apturēt AS "PNB banka" (iepriekš “Norvik bankas”) darbību. Tā rezultātā pensiju un pabalstu saņēmējiem, kuriem pensiju un pabalstu izmaksa līdz šim ir veikta uz “PNB bankas” kontiem, šobrīd nav piekļuves bankas kontos esošajiem finanšu līdzekļiem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča ir izsūtījusi  vēstuli visām 119 Latvijas pašvaldībām un to sociālajiem dienestiem  ar aicinājumu būt atsaucīgiem gadījumos, kad pašvaldībā griežas PNB bankas klienti, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem, informē Labklājības ministres padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve.

Ministre aicina izvērtēt katru gadījumu un sniegt maksimālu atbalstu  personai, ja “PNB bankas” krīzes rezultātā tai zudušas iespējas nodrošināt ikdienas pamatvajadzības – pārtikas, medikamentu un pirmās nepieciešamības preču iegādi.

Ministre vēstulē izteikusi lūgumu nodrošināt kontakttālruni, kur brīvdienās saņemt nepieciešamo informatīvo palīdzību, līdz situācijas atrisināšanai.

FKTK garantēto atlīdzību izmaksu ir uzticējusi veikt AS “Citadele banka”, izvērtējot bankas klientu interesēm atbilstošāko risinājumu un ņemot vērā tās tehnisko nodrošinājumu. Likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksas jāuzsāk ne vēlāk kā astotajā darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās (t.i. ne vēlāk kā 27.08.), taču tiek veiktas darbības, lai izmaksas uzsāktu pēc iespējas ātrāk.

Jau šobrīd bankas klientiem, kuriem ir atvērts konts citā bankā ir iespēja vērsties VSAA ar iesniegumu par konta maiņu pensijas vai pabalsta turpmākai saņemšanai. Tiem klientiem, kam nav konta citā bankā, lūgums sagaidīt informāciju par garantētās atlīdzības izmaksu, ko nodrošinās AS “Citadele banka”.

 

Foto: LETA

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bukarts

Baltijas bankas klientiem vēl līdz šodienai nav nekas atdots un līdz šodienai nav neviens no ministriem lūdzis pašvaldībām kaut ko līdzēt šiem cilvēkiem. PNB bankas klientiem skaidri un gaiši pasaka, ka jau pēc dažām dienām atdos līdz 100 tūkstošiem, bet te ministre lūdz pašvaldībām atbalstīt..... Vai tik tiešām šodien ir tādi cilvēki, kuriem mājās nav ne kapeikas, ne centa, lai varētu maizi nopirkt?

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.16 20:36

Vietējās ziņas