Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labklājības ministre Ramona Petraviča: “Minimālās pensijas celšana ir mana nākamā gada prioritāte” 5

Ministru kabineta sēdē 13.augustā konceptuāli atbalstīts “Plāns minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020.-2021. gadam”. Tas vērsts uz minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanu, tādējādi sniedzot ienākumu atbalstu nabadzības un ienākumu nevienlīdzības riskiem visbiežāk pakļautajām sabiedrības grupām – pensijas vecuma cilvēkiem, ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar invaliditāti, informē Labklājības ministrija.

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzskata: “Šis ir pats minimums, kas jāizdara, lai kaut nedaudz mazinātu nevienlīdzību valstī. Vairāk kā desmit gadus Latvijā nav mainīts minimālās pensijas līmenis. Ja gribam būt sociāli atbildīga valsts, tas jāceļ nekavējoties. Tā ir mana nākamā gada prioritāte. Ceru uz visu kolēģu atbalstu un izpratni Saeimā, lemjot par nākamā gada budžetu”.

Jau vairāk nekā desmit gadus saglabājas izteikta ienākumu nevienlīdzība un relatīvi augsts nabadzības risks, jo iedzīvotāju minimālie ienākumi gan no algota darba, gan sociālās aizsardzības sistēmas nav pietiekami, lai mazinātu nabadzību valstī.  Nabadzības un ienākumu nevienlīdzības mazināšana ir noteikta arī kā viena no Latvijas valdības prioritātēm.

Plāna projekta īstenošana paredz solidāru pasākumu kopumu starp valsts un pašvaldības sniegto atbalstu iedzīvotājiem.

No 2020. gada paredzēts paaugstināt minimālo valsts pensiju aprēķinu bāzi, (nesaistot to ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu un nosakot gradāciju katram stāža gadam), palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru (pensijas vecumu sasniegušajiem un apgādnieku zaudējušām personām) un cilvēkiem ar trešās grupas invaliditāti no 64 līdz 99 eiro, bet cilvēkiem ar I un II invaliditātes grupu – paaugstinot pabalsta aprēķina bāzi līdz 99 eiro.

Kopumā šie pasākumi pozitīvi ietekmēs vairāk kā 80 tūkstošus iedzīvotāju, t.sk. pensijas vecumu sasniegušos, cilvēkus ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušās personas.

Savukārt no 2021. gada paredzēts īstenot pašvaldības finansētus pasākumus – palielināt trūcīgas personas ienākuma līmeni līdz 198 eiro,  kā arī palielināt garantēto minimālo ienākumu (GMI) līmeni līdz 99 eiro. Tāpat paredzēts noteikt vienotu maznodrošinātās personas ienākuma līmeni valsts sniegtajam atbalstam – 297 eiro apmērā. Nosakot mājsaimniecības kopējo ienākuma līmeni, pie kura tā var pretendēt uz pašvaldības atbalstu, paredzēts otrajai un visām nākamajām personām mājsaimniecībā piemērot koeficientu 0,7 no pirmās personas mājsaimniecībā.

Šo pasākumu īstenošanai nepieciešamais papildu valsts budžeta finansējums 2020. gadā ir 27,5 miljoni eiro, kā arī līdzvērtīgs turpmākajos gados.

 

Foto: pixabay.com

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Eh

No tās Petravičas tāda pati ministre kā no aligatora būtu bērnu aukle. Vispār viss KPV sastāvs ir nolasīts tehnikuma stāvlaukumā. Reti kurais no viņiem ir saucams par inteliģentu un gudru cilvēku, kurš spēj risināt problēmas kompleksi nevis populisma saukļu līmenī.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.14 18:13

To jo majo

Kad man kolhozā vajadzēja laukstrādniekus, tad tos vajadzēja ievest sezonas darbiem no Karpatiem, bet traktoristus un slaucējas savienotā ģimenē meklēt Baltkrievijā. Manus vietējos cilvēkus savāca IKARUSI un aizveda uz tuvējo pilsētu tīt spolītes un taisīt telefona aparātus.
Vidējā posma speciālistus par 150,- - 190,- rbļ. gandrīz vai grūti bija pierunāt uz darbu kolhozā, jo viņi rajona centrā sēdēja par dežurantiņiem vai civilās aizsardzibas štabos un līdžzgos amatos par 70,- - 110,- rbļ. Tagad iznāk tā švakā pensija. Ja pensijas cels un visiem maksās vienādi, tad būtu jābūt pēdējam durakam, lai iet amatā tur, kur jāstrādā un jāpelna pensija.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.14 20:08

oho

Kas tas vidējā posma speciālists tāds ir? Speciālists ir ar augstāko profesionālo izglītību. Vai tādam būtu kolhozā jāmēž cūku fermas? Dīvaina loģika tiem kolhozniekiem.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.15 14:27

Fimpis

Nu ko tā čava var difst?Prioritāte ir - piebāzt savas kabatas!

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.14 21:43

Cūkkāja

Mana šodienas realitāte-IZDZĪVOT LĪDZ RĪTDIENAI, jo nesaņemu tūkstošus ne par ko

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.15 17:20

Vietējās ziņas