Lai nepieļautu centralizēto eksāmenu uzdevumu nopludināšanu, skolās veiks izlases pārbaudes

Lai nepieļautu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu, skolās tiks veiktas izlases pārbaudes.

Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centra (VISC) pārstāvjiem arī šogad centralizēto eksāmenu norises laikā veiks pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu, informēja VP.

VISC ir nodrošinājis, ka centralizēto eksāmenu uzdevumos ir iestrādātas īpašas zīmes, kas gadījumos, ja tiek konstatēta šo eksāmenu fotogrāfiju vai kopiju izplatīšana, ļaus ātrāk noskaidrot šo darbu izcelsmes avotus.

Lai savlaicīgi novērstu šo eksāmenu prettiesisku izplatīšanu, policija kopā ar VISC pārstāvjiem izlases kārtībā eksāmenu dienu rītos apmeklēs dažādas Latvijas izglītības iestādes, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas prasības par eksāmenu darbu drošu uzglabāšanu un aizliegums eksāmenu darbu aploksnes atvērt pirms noteiktā laika.

Pirms ierašanās izglītības iestādēs, to pārstāvji netiks brīdināti. Komunikācija tiks veikta ar skolu vadību, un eksāmenu norise un skolēnu darbs nekādā veidā netiks traucēts.

Tāpat tiks veikts arī interneta resursu monitorings, lai nekavējoties reaģētu uz iespējamo eksāmenu darbu prettiesisku izplatīšanu. Nepieciešamības gadījumā tiks lemts par eksāmenu darbu rezerves variantu izplatīšanu.

Policija atgādina, ka par centralizēto eksāmenu darbu satura izpaušanu pirms to norises laika ir paredzēta kriminālatbildība. Pat gadījumos, kad eksāmenu darbu satura izplatīšanai tiek izmantotas komunikācijas tehnoloģijas, piemēram, dažādas ziņapmaiņas lietotnes, noziedzīgā nodarījuma izdarītājus ir iespējams identificēt un saukt pie kriminālatbildības.

2017.gadā par šādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret konkrētām personām tika nodoti divi kriminālprocesi, 2018.gadā - viens, 2019.gadā - četri kriminālprocesi, savukārt 2020.gadā eksāmenu darbu satura prettiesiska izpaušana netika konstatēta.

Gadījumos, kad kādas personas rīcībā nonāk ziņas par gatavošanos veikt vai jau veiktu eksāmenu darbu satura prettiesisku iegūšanu un izpaušanu, policija aicina nekavējoties ziņot par to, zvanot pa tālruņa numuru 67 208 056 vai 110.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas