Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai vasarā drošāk

Ko visi zina un kas vienmēr tiek aizmirsts - tā par virkni elementāru nosacījumu, lai bērni vasarā justos droši, teic Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 2.nodaļas vecākā inspektore Tatjana Flandere. Tā kā tūlīt sāksies vasara - skolas brīvlaiks, ir īstais brīdis, lai tos atgādinātu.

Šogad policijas darbinieki drošības jautājumus skaidrojuši 19 skolās, un arī vasarā notiks gan reidi, gan cita veida profilaktiskais darbs, arī viesošanās nometnēs.«Tuvojas jūnijs, izlaidumu mēnesis, un saprotams, ka ir vēlēšanās skolas beigšanu nosvinēt. Lai arī 12.klašu absolventi ir pilngadīgi, var lietot alkoholu, tomēr dzīves pieredzes vēl trūkst,» uzsver T.Flandere, vēršot uzmanību uz vairākiem vienkāršiem drošības faktoriem.Inspektore vēlreiz akcentē - nevajag iet peldēties reibumā, turklāt būtu vēlams, lai vecāki parūpētos par organizētām svinībām. Šādos gadījumos tiek lietots alkohols, kompānijā ir draugi un draugu draugi, arī nepazīstamas personas. Tomēr var izrādīties, ka tie, kuri it kā ir «forši cilvēki», iedzerot mēdz pārvērsties līdz nepazīšanai, konfliktē, un situācija nonāk līdz kautiņiem vai pat seksuāliem noziegumiem.Ar nožēlu arī jāatzīst, ka apreibināšanās mazumā neiet nepilngadīgo vidū, radot situāciju, kad viņi var kļūt gan par cietušajiem, gan likumpārkāpējiem. Turklāt toksisko vielu problēma pēdējā gada laikā atkal ir aktualizējusies, tās osta arī bērni no pilnīgi «normālām» ģimenēm.«Tieši jaunieši diezgan bieži dažādus pārkāpumus izdara reibumā, bet pēc tam saka - ja nebūtu dzēris, noteikti to nebūtu izdarījis,» teic inspektore. Vietā piebilst, ka trešā daļa no nepilngadīgo pastrādātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem izdarīti reibumā.Vasara ir arī velosipēdu laiks, un jāsaprot - lai brauktu pa ielu, bērnam jābūt vadītāja apliecībai. Siltajā gadalaikā šos braucamrīkus arī vairāk zog, tādēļ jāparūpējas par to drošību, neatstājot nepieslēgtu bez uzraudzības ne uz mirkli!Daudzi vecāki joprojām nezina, ka pēc likuma bērni līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atrasties vieni paši ne mājās, ne ārpus tās, klāt jābūt vismaz vienai personai, kas vecāka par 13 gadiem.«Runājot par drošību uz ūdens - Es teiktu, ka līdz 12, 14 gadus veciem peldēt vieniem pašiem nebūtu jāiet, jo tad kritiskā brīdī tuvumā nebūs neviena pieaugušā, kas sniedz palīdzību,» skaidro T.Flandere. Lai arī dažviet peldsezona jau sākusies, vispirms nepieciešams sagaidīt normālu ūdens temperatūru, jo gadās, ka bērni iet peldēties nepietiekami sasilušā ūdenī, un iznākums mēdz būt pat letāls. Diemžēl iepriekšējā mācību gada beigās arī mūsu rajonā kādai jaunietei neuzmanīga peldēšanās beidzās traģiski.Inspektore noraidoši attiecas pret tik iecienīto pārvietošanos ar autostopiem, jo tad bērns atrodas slēgtā telpā kopā ar svešu cilvēku. Taču, ja nu tomēr stopēt, tad būtu ļoti vēlams savlaicīgi paziņot vecākam, kādā mašīnā ir iekāpts. Tajā pat laikā nevajadzētu pirkt bērniem dārgus mobilos telefonus, kas var piesaistīt negodprātīgu cilvēku uzmanību.Vairāk par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 28.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas