Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Langervaldes mežu papildinās koka alnis

Šogad LLU Meža fakultātes organizētā pasākuma "Mežs ienāk Jelgavā 2019" gaitā Pasta salā apmeklētāju acu priekšā tapa Jelgavas tehnikuma pedagogu un audzēkņu veidota koka skulptūra pilsētas simbola aļņa veidolā. Vairāk nekā trīsarpus metru augstais vides objekts turpmāk atradīsies Langervaldes mežā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Šī bija pirmā reize, kad Meža dienu gaitā veidota koka skulptūra ar mērķi parādīt iedzīvotājiem daudzveidīgas koksnes izmantošanas iespējas.  

Aļņa skulptūras sagataves tapa jau iepriekš, bet savu galīgo veidolu tā aptuveni piecu stundu laikā ieguva Pasta salā, kur skulptūras tapšanas procesu varēja vērot ikviens interesents. 

 Vairāk nekā trīsarpus metrus augstā aļņa dēļu konstrukcija izveidota no priedes dēļiem. Konstrukcijā attēlotā aļņa prototips ieskicējas Jelgavas pilsētas logotipā. Skulptūru veidoja  Jelgavas tehnikuma kokapstrādes skolotājs Jānis Stankevičs, pasniedzējs Andrejs Kopilovs un 1. kursa studenti Adrians Bulkovskis, Iļja Kuļiks, Mārtiņš Krišs Melnis, Jānis Lazdiņš, Reinis Matīss Sniedzītis un Jānis Švēde. 

"Pie tik liela formāta darba strādājam pirmoreiz, bet skulptūras apmērs nemaina tās izveides principus. Ir prieks radīt ko paliekošu pilsētai, kas vēlāk priecēs citus," vērtē J.Lazdiņš un I.Kuļiks. 

LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis norāda, ka koka skulptūra vēl tiks apstrādāta, lai tai nekaitē nokrikšķi, un vēlāk nogādāta Langervaldes mežā. Tur jau ir izvietoti astoņi no koka un metāla veidoti aļņu un briežu tēli, ko izstrādāja Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi sadarbībā ar LLU Ainavu arhitektūras studentiem, tādējādi padarot Langervaldes mežu vēl pievilcīgāku un interesantāku jelgavniekiem un pilsētas viesiem. 

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas