Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lattelecom» sāk optiskā tīkla izbūvi Jelgavā 5

Latvijas vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs «Lattelecom» Jelgavā uzsācis sava vērienīgā optiskās infrastruktūras tīkla izbūvi un šonedēļ jau pirmajiem jelgavniekiem pieslēgts Eiropā ātrākais optiskais internets, kas nodrošina daudz lielāku ātrumu un kvalitāti.

«Lattelecom» Komunikācijas daļas projektu vadītāja Līga Bite informē, ka Jelgava ir pirmā pilsēta reģionos, kuru «Lattelecom» pievieno savam Nākotnes tīklam. Darbus Jelgavā plānots pabeigt līdz 2010.gada janvārim. Optiskā tīkla izbūve norisināsies pilsētas centrā un Pārlielupē, tam pievienojot 227 daudzdzīvokļu mājas. Līdz ar iespaidīgās infrastruktūras ierīkošanu gandrīz 14 000 Jelgavas dzīvokļos būs pieejams Latvijā un Eiropā ātrākais internets – 100 Mbit/s, 200 Mbit/s un pat 500 Mbit/s. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums katram lietotājam, ko lieto vienīgi attiecīgais klients. «Lattelecom» ir vienīgais operators, kas uzņemas atbildību un saviem optiskā tīkla klientiem garantē minimālo datu pārraides ātrumu - 30 Mbit/s lejupielādei un 20 Mbit/s augšupielādei.«Esmu gandarīts, ka «Lattelecom» sadarbībā ar mūsu pilsētas mājokļu apsaimniekotājiem ir sācis optiskā tīkla izbūvi tieši Jelgavā. Jelgavnieki būs pirmie, kas ārpus Rīgas tiks nodrošināti ar šīm mūsdienīgajām tehnoloģijām,» atzīst Jelgavas mērs Andris Rāviņš.«Optiskā tīkla infrastruktūras izbūve ir «Lattelecom» ilgtermiņa investīcija, kas lietotājiem paver pilnīgi jaunu interneta lietošanas pieredzi,» skaidro «Lattelecom» Optisko tehnoloģiju biznesa daļas direktors Raivis Mackevičs. Viņš norāda, ka optiskā interneta pieslēgums lietotājiem ļauj kvalitatīvi, bez laika un nervu bojāšanas izmantot ātra interneta priekšrocības - interneta video augstā kvalitātē,  online spēles bez attēla un skaņas aiztures, personīgo failu apmaiņa ar draugiem un kolēģiem u.c.Arī Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes valdes loceklis Juris Vidžis pozitīvi vērtē «Lattelecom» optiskā tīkla izbūvi Jelgavā. «Mēs priecājamies par šāda nozīmīga un pamatīga tīkla izbūvi Jelgavā. Ir svarīgi, ka arī jelgavniekiem nu būs pieejams  augstas kvalitātes pakalpojums, un «Lattelecom» mūsu iedzīvotājiem turpmāk piedāvās ne tikai ierastos telekomunikāciju pakalpojumus, bet arī ļoti ātru internetu un augstas izšķirtspējas televīziju.»Nākotnes tīkls jau šobrīd ir pieejams Rīgas mikrorajonos - Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā un Ziepniekkalnā -, bet tā izbūve turpināsies arī citviet Latvijā. «Lattelecom» ikvienam ātra interneta cienītājam piedāvā iespēju pasteidzināt savas daudzdzīvokļu mājas pievienošanu optiskajam tīklam. Par sev vēlamo adresi iespējams nobalsot mājas lapā http://optika.lattelecom.lv. Turpat var arī apskatīt, vai interesenta mājā optiskais internets jau ir pieejams vai tiks pieslēgts tuvāko sešu mēnešu laikā.«Lattelecom» piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus, uzņēmums nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus.«Lattelecom» grupu veido pieci uzņēmumi: «Lattelecom», «Lattelecom» Technology, «Lattelecom» BPO, Citrus Solutions un Baltijas Datoru Akadēmija.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

murgs

tikai ārpus pilsētas ierīkot interneta līniju viņiem pa dērgu un visādas citas problēmas un cik vel Latvijā sēž bez sakariem .

pirms 10 gadiem, 2009.11.07 23:05

māris

Lattelekomam nekas nečakarējās,iet super 100Mbit/s

pirms 10 gadiem, 2009.11.06 19:45

micro

@Jaanis
es domāju, ka nekad, ja vien tava mājas netīšām gadīsies pie kāda viņu vada.

Tas ir tāpat kā ar Baltcom kabeļu televīziju.

Bet no otras puses, ja datoru mājās izmanto tikai informācijas meklēšanai Internetā - teksti, mācību filmas, tad pieejamie ātrumi ir pilnīgi pietiekošs. Toties, ja ir vēlme cepināt smadzenes pie TV ekrāna, iespējams tas optiskais vads ar ir vajadzīgs.

Es vairāk novērtētu statisko IP adresi kādā no Mājas DSL komplektiem, kā arī vācu kanālus iekš Virszemes digitālās TV.

Bet, ja tā vēsi padomā par to optiku, tad nekādas vajadzības pēc tās mājās nav. Labāk ir skraidīt laukā pa svaigu gaisu! :)

pirms 10 gadiem, 2009.11.06 16:14

Jaanis

Interesanti, kad optika būs pieejama privātmājās.... bet laikam jau ilgi būs jāgaida.

pirms 10 gadiem, 2009.11.06 14:11

pako

Viņiem tas nets nemaz nav tik ātrs, visai čakarējās :((

pirms 10 gadiem, 2009.11.06 13:34

Vietējās ziņas