Latvijā akreditētie ārvalstu vēstnieki ikgadējā reģionālajā braucienā apmeklē Zemgali

Latvijā akreditētie ārvalstu vēstnieki šodien dosies ikgadējā reģionālajā braucienā apmeklēt Zemgali,  informē Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM organizētajā braucienā iepazīt Latvijas reģionus vēstniekus aicina valsts sekretārs Andris Pelšs. Vēstnieki gūs ieskatu par ekonomiskās sadarbības iespējām šajā reģionā, kā arī iepazīs tā kultūrvēsturi.

Brauciena dalībnieki apmeklēs Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju un tiksies ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu. Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā vēstnieki iepazīs visaptverošus saziņas, informācijas apmaiņas un analīzes mehānismus, kuri nodrošina tiešu komunikāciju starp Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, infrastruktūras uzturētājiem, operatīvajiem dienestiem, valsts un pašvaldības iestādēm, komercsabiedrībām un civilās aizsardzības komisiju, akcentēja ministrijā.

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātē notiks tikšanās ar rektori Irinu Pilveri, vēstnieki apmeklēs Meža fakultāti un Pārtikas tehnoloģijas fakultāti. Tāpat ārvalstu vēstnieki būs viesi Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes memoriālajā muzejā "Auči", kā arī apmeklēs Abgunstes muižu.

Tāpat dalībnieki apmeklēs vienu no lielākajiem "PET" pudeļu pārstrādes uzņēmumiem Ziemeļeiropā AS "PET Baltija". Uzņēmumā SIA "Cross Timber Systems" vēstnieki uzzinās par krustām līmētu masīvkoka paneļu tehnoloģiju. Tāpat brauciena dalībnieki piedalīsies karameļu gatavošanas meistarklasē "Karameļu darbnīcā".

Ik gadu ĀM ārvalstu vēstniekiem organizē braucienu uz kādu no Latvijas reģioniem, piemēram, pagājušogad tika piedāvāta iespēja iepazīt Latgali, savukārt pirms tam - Kurzemi un Vidzemi.

Rīgā darbojas 37 rezidējošās vēstniecības un desmit starptautiskās organizācijas un to pārstāvniecības, savukārt Latvijā nerezidējošo vēstniecību skaits ir 92, norādīja ministrijā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas