Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā slaucamo govju ganāmpulku skaits gada laikā sarucis par 9,9%

Slaucamo govju ganāmpulku skaits Latvijā šogad janvārī bija par 9,9% mazāks nekā 2019.gada janvārī, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Šogad janvārī Latvijā bija reģistrēti 12 923 ganāmpulki, tostarp pienu pārstrādei nodeva 6110 ganāmpulku, kas ir par 4,9% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī, kad šādu ganāmpulku bija 6424.

Par slaucamo govju skaitu un nodotā svaigpiena apmēru Latvijā šā gada janvārī dati vēl nav apkopoti.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajām piena iepirkumu cenām liecina, ka Latvijā piena iepirkuma cena šogad janvārī bija 300,1 eiro tonnā, kas ir par 0,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad tā bija 301 eiro tonnā. Vienlaikus piena iepirkuma cena šogad janvārī bija par 0,7% mazāka nekā 2019.gada janvārī, kad tā bija 302,1 eiro tonnā.

Tikmēr ES vidējā piena iepirkuma cena šogad janvārī bija 353,6 eiro tonnā, kas ir par 0,1% mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet par 1% vairāk nekā 2019.gada janvārī, kad tā bija 350,2 eiro tonnā.

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas