Latvijas Lauksaimniecības universitāte svin savu septiņdesmitgadi (ar galeriju) 1

«Lauku inteliģences kalve, augstskola ar unikālām specialitātēm, kas iekļāvusies Eiropas augstākās izglītības sistēmā, Zemgales augstskola, Latvijas studentu galvaspilsētas sirds,» daudz cildinošu vārdu vakar tika veltīts Latvijas Lauksaimniecības universitātei, kuras septiņdesmit gadu jubilejas gaisotnē īpaši rit visa šī nedēļa.

Pirms septiņdesmit gadiem, 1939.gada 28.oktobrī, klātesot valsts vadonim Kārlim Ulmanim, Jelgavas pilī tika iesvētīta Jelgavas Lauksaimniecības akadēmija. Vakar šo ceremoniju atkārtoja katoļu bīskaps Antons Justs un viņa luterāņu kolēģis Pāvils Brūvers. Taču rīts sākās ar visiem studentiem kopīgu lekciju par augstskolas vēsturi. «Es tiešām uzzināju kaut ko jaunu,» secināja Ekonomikas fakultātes maģistrante, topošā mārketinga speciāliste Nadežda Smirnova.No Lielupes tilta lidojošas marksisma-ļeņinisma lekciju pierakstu klades (1967.gada absolventes Guntas Laitātes fotogrāfijā) bija starp nerātnākajiem fotomirkļiem, ko varēja skatīt otrdien pils foajē atklātajā augstskolas vēsturei veltītajā izstādē. Ar domu par LLU vēsturi un tālāko attīstību profesora Kaspara Vārtukapteiņa redakcijā elektroniskā versijā izdota grāmata, jubilejai veltīts arī žurnāla «Plēsums» speciālizlaidums, bet ceturtdien būs  starptautiska zinātniska konference.Piektdienas rītā Latvijas universitātē Rīgā aizsāksies studentu stafetes skrējiens ar «zinātņu lāpu», simbolizējot lauksaimniecības augstskolas pārcelšanos no galvaspilsētas uz Jelgavu, bet pēcpusdienā Jelgavas pilī ieradīsies augsti viesi, Valsts prezidentu Valdi Zatleru ieskaitot.«Galvenais tomēr ir svētku izjūta sirdī, un tā, neraugoties uz krīzes radītajiem kreņķiem, man ir,» teic LLU lietu pārvaldnieks Jānis Sprukts. Līdzīgās domās bija Informācijas tehnoloģiju fakultātes students Edgars Lesiņš, kas kurš vakar pirms svinīgās akadēmiskās sēdes sagaidīja augstskolas ļaudis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

micro

Daudz laimes LLU!

p.s. Tik žēl, ka šai iestādei ir tādas pat organizatoriskās problēmas kā mūsu valdībai! Ceru, ka izdosies tomēr nosvinēt arī 80 gadus.

pirms 10 gadiem, 2009.10.30 09:59

Vietējās ziņas