Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas stādu parādes» vietā Jelgavā notiks «Stādu dienas»

Stādu audzētāju biedrības valde nolēmusi «Latvijas stādu parādi» šogad 2.maijā rīkot Jaunmoku pils apkārtnē, Tukuma rajonā, un Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» tajā pašā laikā rīkotās «Latvijas stādu dienas Jelgavā» nekādā veidā nav saistītas ar «Latvijas Stādu parādi - 2009», informēja Stādu audzētāju biedrībā.

Jau piecus gadus Stādu audzētāju biedrības centrālais pasākums «Latvijas Stādu parāde» notika Jelgavas pils parkā, un parāde kļuvusi par vērienīgu pasākumu, kas vienoja stādu audzētājus un dārza mīļotājus no visiem Latvijas novadiem. Pasākums ar katru gadu kļuva aizvien kuplāk apmeklēts.«Jelgavas pils apkārtne mums ir kļuvusi par mazu, tāpēc bijām spiesti domāt par kādu citu pasākuma norises vietu. Kā piemērotāko izvēlējāmies Jaunmoku pili ar plašu parku tirdzniecībai un ekspozīcijām, ar ērtām stāvvietām pircējiem, ar skaistu ainavu un atpūtas iespējām apmeklētājiem. Izmainīts ir arī norises ilgums, šogad tā būs viena diena,» teikts Stādu audzētāju biedrības valdes paziņojumā.«Latvijas Stādu parādē - 2009» būs plašs parks dalībnieku tirdzniecības vietām, tiks nodrošinātas tuvu esošas un organizētas stāvvietas pasākuma apmeklētājiem un dalībniekiem, kas varēs baudīt Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā mantojuma burvību, daudzveidīgo izklaides programmu vadīs Guntis Skrastiņš. No Tukuma pilsētas «Stādu parādes» laikā būs pieejams bezmaksas transports uz Jaunmoku pili un atpakaļ.Vienlaikus «Kultūra» izsludinājusi, ka Jelgavas dome, pati aģentūra un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) tajā pašā laikā - no 2. līdz 3.maijam - rīkos «Latvijas Stādu dienas 2009 Jelgavā», februārī solot izziņot stādu audzētāju pieteikšanos pasākumam. LLU vadība un arī galvenais dārznieks Valerijans Konovalovs par šādu pasākumu uzzinājuši vien šonedēļ.«Manuprāt, šim pasākumam būtu vajadzīga mazliet solīdāka organizācija,» izteicies Konovalovs, secinādams, ka stādu parāde pils pagalmā noteikti varētu notikt, jo arī iepriekš tā nekādu «skādi» nenodarīja. Jāatzīmē, ka «Stādu parādei» iepriekš tika pārmesta tieši pils pagalma izbradāšana, kā dēļ rīkotāji nolēma Jelgavu pamest.Arī LLU direktors Andrejs Garančs otrdien pauda pārsteigumu: «Diemžēl man par šādu pasākumu nav informācijas, pēdējais, ko zinu - «Stādu parāde» Jelgavā vairs nenotiks. To uzzinājām rudenī, pēc tam par tā vai līdzīga pasākuma rīkošanu ar mums neviens nav runājis.»Paziņojumi par «Stādu parādes» aiziešanu no Jelgavas pagājušā gada rudenī atnesa pilsētai skandalozu slavu publiskās viedokļu cīņas dēļ starp pašvaldības sabiedrisko attiecību sektoru, rajona presi un Stādu audzētāju biedrības valdes locekli Gunti Vītoliņu.Jelgavas domes dienestu asā reakcija sekoja pēc tam, kad laikrakstā «Zemgales Ziņas» Vītoliņš starp iemesliem, kāpēc «Stādu parāde» pamet Jelgavu, minēja pārmērīgas pašvaldības prasības, kas apgrūtina norises organizēšanu, un vēlmi Stādu audzētāju biedrības pasākumu padarīt par pašvaldības organizētu vietējo pasākumu.Domes sabiedrisko attiecību darbinieki atkārtoti izsauca pie sevis Vītoliņu, pēc kā pašvaldības medijos publicēja gan audioierakstus, gan rakstu, kurā Vītoliņš skaidri precizē, ka Jelgavas pašvaldība atbalstījusi «Stādu parādi» un nav centusies to bremzēt, bet ierobežojošie rīkojumi un prasības nākuši no Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas