Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērziņš pārliecinājies par Zemgales lauksaimnieku stiprajām pozīcijām 1

Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) darba vizītē Zemgalē, klātienē iepazīstoties ar situāciju lauksaimniecībā, pārliecinājies par novadu lauksaimnieku stiprajām pozīcijām, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas preses dienestā.

Sākot vizīti, Bērziņš apmeklēja kooperatīvo sabiedrību "Latraps" Elejā, kas ir trešais lielākais Latvijas privātā kapitāla uzņēmums, kopumā apvienojot ap 750 biedru un 2013.gadā sasniedzot apgrozījumu virs 200 miljoniem eiro. Aptuveni 80% graudu produkcijas "Latraps" eksportē, un tā vidējās saimniecības lielums ir 320 hektāri.

Pārrunājot aktuālajos jautājumus lauku uzņēmējdarbības jomā, Bērziņš aicināja identificēt lielākas problēmas, kas būtu jārisina nekavējoties un kuru risināšanā prezidents varētu iesaistīties personīgi.

Kopumā "Latgraps" pārstāvji izteica atzinību Zemkopības ministrijas darbībai, uzsverot, ka lielākās problēmas rada dažādu valsts dienestu un institūciju nereti birokrātiskā pieeja un attieksme pret lauku ražotājiem. Tas saistīts gan ar dažādiem vides dienestiem, muitas jautājumiem, kā arī likumdošanu, kuras viena no aktualitātēm šobrīd ir grozījumi Likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos.

Bērziņš, Dūklavs un "Latraps" pārstāvji bija vienisprātis, ka šie grozījumi būtu jāpieņem vēl šajā Saeimas sasaukumā līdz vasaras pārtraukumam, jo rudenī gaidāmais Saeimas vēlēšanu tuvums var ietekmēt likuma kvalitāti.

Kā vienu no aktualitātēm sarunas dalībnieki minēja lauksaimniecības zinātnes straujākas attīstības nepieciešamību un tās tiešu sasaisti ar ražotāju interesēm. Bērziņš minēja, ka šajā jautājumā būtu jāsadarbojas arī ar reģiona kaimiņiem, lai apmainītos ar informāciju un sniegtu viens otram nepieciešamos pētījumu rezultātus.

Bērziņš un Dūklavs vizītes ietvaros apmeklēja arī zemnieku saimniecību "Rudeņi", kas darbojas augkopības un lopkopības nozarē, tikās ar piensaimniekiem, lai pārrunātu aktualitātes lauksaimniecībā, un vizītes noslēgumā Ķekavas novadā apmeklēja lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības uzņēmumu "Dojus Latvija".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hm

un kapēc neapmeklēja savu partijas biedra un ,Jelgavas novada veiksmīgo saimniecību ar ļoti labu izaugsmi pēdejos gados un proti Z.Caunes zemnieku saimniecību ..?

pirms 6 gadiem, 2014.05.13 08:12

Latvijas ziņas