Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki starptautiskās pirmās palīdzības sacensībās iegūst pirmo vietu 5

Latvijas komanda atgriezusies no triju dienu starptautiskām pirmās palīdzības sacensībām «Contest 2014», kas no 7. līdz 10. augustam notika Itālijā, Adrijā. Deviņu valstu 16 komandu konkurencē Latvijas komanda A grupā (jaunieši vecumā no 12 līdz 15 gadiem) izcīnīja otro vietu, savukārt B grupā (jaunieši vecumā no 16 gadiem) – trešo. Latvijas komandā bija astoņi jaunieši no Jelgavas un Rēzeknes.

Ja dara, tad pa īstam

Sacensības sastāv no divām daļām – testa un pilsētas spēles, kurā jāspēj orientēties dažādās situācijās un jāzina, kā sniegt pirmo palīdzību. Individuālajā vērtējumā pirmo vietu A grupā ieguva jelgavnieks Matīss Ozols no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, savukārt B grupā pirmā vieta Evai Mediņai no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. A grupā sacentās arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēns Mārtiņš Robežnieks, bet B grupā – Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni Ērika Časnauska un Reinis Pilka.

Pirms došanās uz Itāliju jaunieši sacensībām gatavojās gandrīz divus mēnešus. Mācības notika pirmās palīdzības pasniedzēju vadībā Rīgā, Jelgavā un Rēzeknē. Jelgavā Latvijas komandu sagatavoja sporta ārste un pirmās palīdzības pasniedzēja Anda Zvīgule. 

A.Zvīgule stāsta, ka tik labus rezultātus sasniegt palīdzējis tas, ka bērni bija nopietni gatavojušies. «Ja dara, tad dara pa īstam,» saka 
A.Zvīgule. Viņa arī ļoti lepojas ar mūsu jauniešu radošumu un talantiem – kopā ar Itālijas komandu mūsējie dalījuši pirmo vietu radošo darbu konkursā. Eva un Ērika dejojušas, meitene no Rēzeknes atvedusi arī tautastērpu, bet Matīss bijis priekšnesuma režisors.

Pirmās palīdzības prasmes noder katram

M.Ozols stāsta, ka šīs bija viņa pirmās tāda veida sacensības. Tā bijusi laba pieredze, no kuras mācīties nākamajiem gadiem. Matīss ikdienā nodarbojas ar airēšanu, un tieši viņa sporta ārsts piedāvājis iespēju piedalīties sacensībās. «Uzreiz piekritu un biju gatavs trenēties un veltīt tam laiku. Tās ir jaunas zināšanas un prasmes,» stāsta Matīss, piebilstot, ka patikusi arī iespēja apmeklēt Venēciju un Adriju. 

«Pirmās palīdzības prasmes noder jebkuram cilvēkam, jo nekad nevar zināt, vai tās nebūs kādreiz jāizmanto. Domāju, ka derētu ieviest šādus pulciņus, jo jaunas prasmes vienmēr noder,» ir pārliecināts Matīss un iesaka katram apgūt pirmās palīdzības sniegšanu. Tik labus rezultātus sasniegt izdevies tādēļ, ka komanda bijusi saliedēta un viena no draudzīgākajām. Pats grūtākais bijis komandā sadarboties ar cilvēkiem, kuri redzēti tikai dažas reizes, tomēr beigās viss izdevies. Sacensības bijis liels piedzīvojums.

Arī E.Mediņa piekrīt, ka grūtākais sākotnēji bijis sadarboties, taču komanda sadraudzējusies un labi sagatavojusies pārbaudījumiem. Trešo vietu iegūt palīdzējusi saliedētība un ātrums, kādos veikti uzdevumi. Par sacensībām Evai palicis ļoti labs iespaids, viss bijis pārdomāts. Viņa arī saka īpašu paldies pasniedzējiem, kas palīdzējuši sagatavoties.

Starptautiskās pirmās palīdzības sniegšanas sacensības «Contest» notiek reizi divos gados kādā no Eiropas valstīm, kur sacensības rīko šīs valsts samariešu organizācija. Latvijā tās notika 2012. gadā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Inzz

prieks, ka mums Latvijā ir tik erudīti un zinoši jaunieši! :) malači! :)

pirms 5 gadiem, 2014.08.12 10:53

vatenis

Tas nu gan ir baigais sporta veids - varbūt iekļaujam olimpiskajās spēlēs? :)

pirms 5 gadiem, 2014.08.12 13:10

Ese

......savukārt B grupā (jaunieši vecumā no 16 gadiem) – trešo.....

pirms 5 gadiem, 2014.08.12 16:40

Latvijas ziņas