Pēc gaidāmās lielās svelmes nedēļas nogalē kļūs vēsāks

Jaunais karstuma vilnis, kas no Pireneju pussalas virzās uz Latviju, nebūs garš, un jau nedēļas nogalē gaisa temperatūra pazemināsies, apstiprina jaunākās laika prognozes.

Aizvadītajās brīvdienās Portugālē un Spānijā gaisa temperatūra pakāpās līdz nepilniem +47 grādiem, šīs nedēļas vidū Centrāleiropā termometra stabiņš tuvosies +40 grādu robežai, bet Baltijas valstīs nav gaidāma par +35 grādiem lielāka svelme.

Otrdiena Latvijā būs salīdzinoši vēsa – gaidāms liels mākoņu daudzums, un gaisa temperatūra teju visā valstī saglabāsies zem +25 grādiem, naktī uz trešdienu teritorijas lielākajā daļā gaiss atdzisīs līdz +9..+14 grādiem.

Trešdien sāks ieplūst siltāks gaiss, un Rietumlatvijā gaisa temperatūra sasniegs +30 grādus. Ceturtdiena un piektdiena valsts lielākajā daļā būs karstāka par +30 grādiem. Pārsvarā gaidāms sauss un saulains laiks, pastiprināsies dienvidu vējš.

Sagaidāms, ka piektdien un sestdien pār Latviju no rietumiem nāks aukstā atmosfēras fronte, iespējams spēcīgs pērkona negaiss. Aiz frontes ieplūdīs vēsāks gaiss.

Karstajās dienās būs plānāks ozona slānis, tāpēc sagaidāms nedaudz lielāks ultravioletais starojums nekā parasti augustā.

Ceturtdien un piektdien gaidāmais dienvidu vējš daļā piekrastes izraisīs strauju ūdens temperatūras pazemināšanos jūrā.


Foto: ekspertai.eu

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas