Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prezidents: Zolitūdes traģēdija ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība 10

Zolitūdes traģēdija ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.
"Aicinātu visus pārdomāt katru, ko viņš ir darījis, kā rīkojies, lai pēc sērām varētu sākt praktiski rīkoties, jo šī tomēr ir gadījums, kas jāsauc skaidri, ka tā ir milzīgā skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība. Tad attiecīgi būtu jārīkojas," norādīja Bērziņš.

Politiķis uzsvēra, ka šo traģēdiju nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo "daba tur nav piedalījusies".

Pēc Bērziņa domām, "mums jāmaina daudz kas pamatos, jo normāla pasaule pēc šādiem notikumiem neskaita zīmogus un parakstus, bet tieši atbildīgas personas, kas ir parakstījušās, nokļūst izmeklēšanas izolatorā, kas būtu ļoti vēlams arī šeit, pie mums".

Atzīstot Latvijas celtnieku "ļoti lielu profesionalitāti", prezidents tomēr uzskata, ka "nekavējoties jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav nekādā veidā saistīta ar celtniecības biznesu un mūsu likumdošanu".

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 52 cilvēkiem, bet divas bojāgājušas sievietes aizvien nav atpazītas. Starp bojāgājušiem ir trīs ugunsdzēsēji. Policijā ir pieteiktas 10 bez vēsts pazudušas personas, kuras vēl varētu būt veikala drupās.

Kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.

Lielveikals "Maxima" Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, daļēji sabruka ceturtdienas vakarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

pampars

doma atbalstama , bet droshi vien būs kĀ vienmēr mērgļi izspruks . Ushaks ; sho projektu nevarēja neparakstīt !

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 15:32

aa

Tipiski bērziņa vārdi a la "ilgi neesat sisti ja" style

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 17:24

Domāju

Šoreiz tie ir viņam netipiski un ļoti drosmīgi vārdi un šiem vārdiem pilnībā piekrītu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 22:58

Jelgavniece

Ļoti skarbi un patiesi pateikts.
Nekavējoties ir jāsāk praktiski īstenot prezidenta Andra Bērziņa teiktais.
Visdziļākā līdzjūtība cietušo un bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 17:33

Inters

pampars?
Ušaks vainīgs? Valsts celtniecības inspekcija, kas īstenoja uzraudzību aiz būvdarbiem uz objektiem Latvijā, tika likvidēta 2009.gadā. Doto lēmumu apgalvoja premjerministrs V. Dombrovskis un ekonomikas ministrs А. Kampars.

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 20:51

membrāns

...nevienu,kas iesaistīts būvniecībā,plānošanā u.t.t. neizlaist no valsts,ARESTĒT uz "aizdomu" pamata,tad drīz vien vainīgo atradīs vai "nostučīs",nodos,uzvels vainu,pateiks "taisnību"par kolēģi,lai tik pašam nav jāsēž cietumā.Nepieļaut vēl vienu LATVENERGO 3 miljonu lietu!!! Membrāns gan domā,ka vainīgie savu īpašumu pārrakstīs radiem,no sievām izšķirsies,Haiti salās pārsauļosies,papīri ar parakstiem pazudīs,vainīgo nebūs,vai nevarēs atrast utt.utt.Lai TIESU SISTĒMA pierāda,ka nav IDIOTU bars,kukuļņēmēji ,morāli un fiziski pide-pede...ti !!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 21:15

lauku ome

Priekš kam tas prezidents tur sēž,smukumam vai,un ļauj notikt tādām nejēdzībām. Tagad vaimanas nelīdzēs,vajadzēja ātrāk rīkoties lai nenotiktu tāda nelaime. Parakstīt papīrīšus nav māksla,bet cilvēkiem jācieš...

pirms 6 gadiem, 2013.11.24 19:49

tici man.

vainīgais būs tikai veikala menedžeris, kurš nelika cilvēkiem pamest veikalu. Šim noteikti būs sirdstrieka, un ar to viss arī beigsies. Tā pat kā dzelzcela katastrofā, kad bija daudz bojā gājušo. Vainīgais bija tikai viens melnais dispečeris. Valdībai pat ausis nenosarka.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 08:58

Es

Nemaz nebrīnīšos, ka kādreiz sabruks Jelgavā Maxima Pasāža. Tad kad līst spēcīgs lietu, tad Maximā pie izejas durvim uz unīša pusi stāv peļķe, no kurienes tad viņa tur rodas lietus laikā.
Tā mēs būvējam.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 13:39

Es

Nemaz nebrīnīšos, ka kādreiz sabruks Jelgavā Maxima Pasāža. Tad kad līst spēcīgs lietu, tad Maximā pie izejas durvim uz unīša pusi stāv peļķe, no kurienes tad viņa tur rodas lietus laikā.
Tā mēs būvējam.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 13:39

Latvijas ziņas