Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvi, tāli kaimiņi – Augstkalnes pagasts 1

Tērvetes novada Augstkalnes pagasta iedzīvotāji lepojas ar skaisto apkārtni un to, ka bērni var mācīties vidusskolā, kas izvietota Mežmuižas pilī. Priecājas par koku sugām bagāto parku, kas iekļauj pili un seno baznīcu, un ir pārliecināti, ka pagasta atrašanās tik tālu Latvijas nomalē pie pašas Lietuvas robežas nav traucēklis. Pagasta pārvaldes vadītāja Jeļena Belova  par priekšrocību uzskata iekļaušanos kopīgi izveidotajā Tērvetes novadā jau 2002. gadā, kad citur Latvijā par šādu iespēju tikai sāka domāt.

Katram savas tradīcijas

Par pagasta pārvaldes vadītāju Augstkalnē J.Belova sāka strādāt neilgu laiku pēc novada izveides. Apvienošanos lielākā novadā kopumā vērtējot kā plusu, pārvaldes vadītāja gan teic: «Sākumā iedzīvotājiem bija grūtāk pierast, ka viņi tagad ir no Tērvetes. Novads, protams, cilvēkiem no citām vietām asociējas tieši ar Tērveti, jo šis vārds ir arī nosaukumā. Pirmajā gadā ne vienam vien bija sajūta, ka mēs esam augstkalnieki, nevis tērvetnieki, bet tagad, domāju, jau ir pierasts. Jaunā paaudze bieži vien saka, ka ir no Tērvetes, jo tā vieglāk radīt priekšstatu.» J.Belova pozitīvi arī vērtē to, ka Tērvetes novads ar saviem trīs pagastiem ir neliels. «Lielos novados mazajiem nav viegli. Mūsu novadā pret visiem ir vienāda attieksme.»

Tagad visu pagastu iedzīvotāji labprāt apmeklē kopīgos pasākumus, lai gan sākumā šķitis, ka tas būs neiespējami, jo cilvēki bija pieraduši pie pagastā rīkotajiem un nav tiekušies svinēt novada apvienotos svētkus. Pārvaldes vadītāja stāsta, ka pagastā mīt aktīvi iedzīvotāji, kas labprāt gan apmeklē, gan paši organizē dažādus sarīkojumus un sacensības. Vēsturiski šaipusē vienmēr bijusi aktīva sporta dzīve un notikuši sporta pasākumi. Vairākus projektus īstenojušas aktīvās sieviešu sabiedriskās organizācijas «Mežrozītes» dalībnieces, kas arī rūpējas, lai pagasta iedzīvotājām netrūktu interesantas radošās nodarbes.

«Var atbalstīt lietas, ko cilvēki grib redzēt savā pagastā, bet iniciatīvai jānāk no apakšas. Ja paši ir aktīvi, viss notiek. Ir aplam, ja iedzīvotāji protestē, ka vienā vai otrā pagastā netiek atbalstīta kāda konkrēta lieta. Vispirms jābūt rosīgiem ļaudīm, kas gatavi darboties un ieceri realizēt, un tad jau atbalstu vienmēr var atrast,» pārliecināta J.Belova.

Viņa uzskata, ka nevajag pagastus salīdzināt citu ar citu un cerēt, ka visos būs vienāda interese par notiekošo. «Jārespektē katrā vietā iesakņojušās tradīcijas – Augstkalnē vienmēr bijuši aktīvi sportisti, darbojušās volejbola, futbola un citas komandas, bet nevar cerēt, ka tādā vietā, kur šo tradīciju nav, vienreiz sarīkos sporta dienu un būs pilns ar apmeklētājiem. Ja grib kaut ko mainīt, vajag aktīvus cilvēkus, kas to visu grib organizēt, un laiku, lai jaunais ieietas.»

Visu rakstu lasiet otrdienas, 23. septembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Arnis

Eh, Augstkalne, novēlu attīstīties un lai Jums turienes iedzīvotājiem un visiem, kas ceļ Jūsu pagasta un novada izaugsmi, viss izdodas! Patīkami, ka viss notiek, nevis mājās ieviešas tukši logi, kā netālajos pagastos un apdzīvotās vietās...

pirms 5 gadiem, 2014.10.03 08:31

Latvijas ziņas