Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāki miljoni uzlabotu atzīmju; Jelgavas 4.sākumskolas 4.e klase – otrajā vietā

Mācību gada beigas un visu gadu ilgušie pūliņi sekmju uzlabošanā atzīmēti vērienīgi – vakar, 15. jūnijā, Rīgā "Kino Citadele" notika "Skolas Dienas" un "E-klases" kopīgi rīkotā sekmju progresa konkursa "Mēs varam labāk!" noslēguma pasākums.

Tajā pulcējās konkursa uzvarētāji – 27 klases, kas panākušas vislielāko izaugsmi savā vidējā atzīmē, ja salīdzina sekmes pirmā semestra beigās un otrā semestra noslēgumā. Sīkāk ar "Top 3" laureātiem katrā klašu grupā un viņu sniegumu var iepazīsties tabulā, taču kopumā no konkursa rezultātiem var secināt vienu – lai panāktu sekmju izaugsmi, ir jāstrādā ilgstoši un mērķtiecīgi, un vienā naktī atzīmes uzlabot droši vien neizdosies. 

"Jūs visi esat baigie malači un vasaras brīvlaikā esat devušies ar gandarījuma sajūtu!" uz pasākumu sabraukušās 27 klases slavēja "Dienas" galvenais redaktors Gatis Madžiņš, piebilstot, ka pārtikušu un labā nozīmē pašlepnu Latviju var celt tikai gudri cilvēki un ka tieši skolēni ir tie, kas noteiks toni nākotnē. Savukārt "E-klases" redaktore Anete Kluce uzsver: "Skolēni no visas Latvijas arī šogad ir pierādījuši, ka viņi grib un arī var mācīties labāk. Katrs no mums ir atšķirīgs, un mēs visi nekad nespēsim iegūt vienādu rezultātu, tādēļ svarīgākais ir mēģināt izdarīt maksimāli labi un godprātīgi katram pēc savām iespējām. Palīdzot citiem, sasniegt vēl labāku rezultātu. Progresēt. Sadarboties. Censties. Tieši par šīm lietām iestājas konkurss Mēs varam labāk!." 

Konkursu "Skolas Diena" un "E-klase" rīkoja jau ceturto gadu. Tā finālā iekļuva klases no visiem Latvijas reģioniem, visvairāk – no Rīgas un Latgales. Skolās, kas lieto "E-klasi", kopumā šogad notikušas ap 19 miljoniem mācību stundu un ievadīts 81 miljons atzīmju, turklāt daļa no tām, iespējams, tieši konkursa radītās motivācijas dēļ, kļuvušas labākas.

"Konkursa jēgu es jūtu, dzirdot, kā visa klase ir centusies palīdzēt vienam skolēnam, kuram fizikā nekādi neizdodas saņemt augstāku atzīmi par 4; redzot, kā klase, kura savulaik bija tikai 25 cilvēku kolektīvs, tagad kļuvusi par labāko draugu pulku, jo viņus vieno kopīgs mērķis; secinot, ka, skolēnu atzīmēm uzlabojoties, viņi kļūst par konkurētspējīgākiem jauniešiem. Protams, liels prieks un gandarījums rodas arī noslēguma pasākumā, redzot skolēnu un skolotāju mirdzošās acis, kad viņi dodas pēc sarūpētajām balvām," saka Kluce un norāda, ka uzslavas pelnījuši arī pedagogi un klašu audzinātāji, kas atbalstījuši skolēnus sekmju uzlabošanas procesā: "Tieši viņi ir tie, kuri maija beigās man zvana, nespējot nociesties, neuzzinājuši, vai viņu audzināmā klase ir iekļuvusi konkursa pirmajās vietās. Bieži vien tieši skolotāji visvairāk pārdzīvo skolēnu nesekmīgās atzīmes vai sajūtu, ka kāds talantīgs skolēns iznieko savu potenciālu, nepietiekami cītīgi mācoties." 

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas – iespēju visai klasei kopīgi apmeklēt dažādas aktivitātes un pasākumus. Nelielā konkursiņā, pareizi atbildot uz jautājumu, cik gadu šogad aprit Dienai (pareizā atbilde – 25), žurnāla "Ilustrētā Zinātne Junioriem" abonementu pašam un "Dienas" abonementu skolai balvā nopelnīja arī skolnieks Ralfs no Ogres 1. vidusskolas. Tāpat visi pasākuma dalībnieki kopīgi noskatījās filmu "Juras laikmeta pasaule".  

Laureāti
4. klases
1.vieta Baložu vidusskola 4.c klase (audz. Kristīne Čujevska)
2.vieta Jelgavas 4. sākumskola 4.e klase (audz. Dita Mūrniece)
3.vieta Viļānu vidusskola 4.c klase (audz. Olga Černova)

5. klases
1.vieta Talsu 2. vidusskola 5.a klase (audz. Ilvita Krūze)
2.vieta Āgenskalna sākumskola 5.a klase (audz. Sergejs Dolotins)
3.vieta Mārupes vidusskola 5.c klase (audz. Inita Stāmure)

6. klases
1.vieta Pļavniekkalna sākumskola 6.a klase (audz. Dzintra Medne)
2.vieta Jaunmārupes pamatskola 6.b (audz. Sarmīte Norenberga)
3.vieta Jūrmalas Alternatīvā skola 6.klase (audz. Liene Andersone;  Linda Šteinburga)

7.klases
1.vieta Rīgas Klasiskā ģimnāzija 7.c klase (audz. Tatjana Černobajeva)
2.vieta Puškina licejs 7.a klase (audz. Jeļena Vasiļjeva)
3.vieta Puškina licejs 7.b klase (audz. Ilona Maslovska)

8.klases
1.vieta Rīgas Franču licejs 8.a klase (audz. Dace Bērziņa)
2.vieta Andreja Upīša Skrīveru vidusskola 8.a klase  (audz. Daiga Martinsone)
3.vieta Rīgas Valsts 3. ģimnāzija 8.c klase (audz. Līga Mateusa)

9. klases
1.vieta Ogres 1.vidusskola 9.b klase (audz. Dace Kābele)
2.vieta Rīgas Klasiskā ģimnāzija 9.b klase (audz. Tatjana Budovska)
3.vieta Rīgas Valsts vācu ģimnāzija 9.c klase (audz. Rolands Grants;  Līva Vollenberga)

10. klases
1.vieta Balvu Valsts ģimnāzija 10.a klase (audz. Ārita Andrejeva)
2.vieta Rēzeknes 1. vidusskola 10.a klase (audz. Gaļina Skačkova)
3.vieta Talsu Kristīgā vidusskola 10.klase (audz. Anda Bernāte)

11.klases
1.vieta Daugavpils Valsts ģimnāzija 11.c klase (audz. Zigrīda Rusiņa)
2.vieta Daugavpils Krievu vidusskola-licejs 11.a klase (audz. Jeļena  Pikarevska)
3.vieta Rīgas 40. vidusskola 11.b klase (audz. Nikolajs Nočovka)

12.klases
1.vieta Druvas vidusskola 12.h klase (audz. Inga Koreņika)
2.vieta Dobeles Valsts ģimnāzija 12.b klase (audz. Elita Freija)
3.vieta Ludzas pilsētas ģimnāzija 12.b klase (audz. Līga Batņa)

Foto: Aivars Liepiņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas