Valdība apstiprina jauno pamatizglītības standartu 7

Valdība šodien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto vispārējās pamatizglītības mācību saturu un mācīšanās pieeju, kuras mērķis ir skolēnos attīstīt 21. gadsimtam svarīgās kompetences. Pamatizglītības standarts un iepriekš valdībā apstiprinātās pirmsskolas vadlīnijas nodrošina pilnveidotā mācību satura un pieejas ietvaru, definējot sasniedzamos rezultātus katrā no mācību jomām. Jaunajā standartā mācību saturs organizēts septiņās cilvēka dzīves darbībai nozīmīgās mācību jomās: valodu, sociālajā un pilsoniskajā, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, dabaszinātņu, matemātikas, tehnoloģiju, veselības un fiziskās aktivitātes. 

 

Līdzšinējā mācību priekšmeta "Mājturība un tehnoloģijas" vietā tiek piedāvāts mācību priekšmets "Dizains un tehnoloģijas" visās pamatskolas klasēs, par centrālo mērķi izvirzot dizaina procesa apguvi un pieredzi ar dažādām tehnoloģijām. 7.klasē būs iespēja apgūt jaunu priekšmetu "Inženierzinības". Datorikas mācību saturs būs jāapgūst no 1.klases, 1.-3.klasē to mācot integrēti, bet 4.-9.klasē kā atsevišķu mācību priekšmetu, nozīmīgi palielinot datorikas stundu skaitu. Savukārt 7.-9.klašu posmā visi skolēni apgūs programmēšanas pamatus.

 

Otrās svešvalodas apguve paredzēta divus gadus agrāk - no 4.klases, savukārt Latvijas un pasaules vēsture tiks mācīta vienotā priekšmetā no 7.klases. Sākot no 2.klases, sportam un veselībai palielināts stundu skaits vidēji no divām uz trim nodarbībām nedēļā. 

Līdztekus tradicionālajiem mācību priekšmetiem tiks piedāvāts jauns mācību priekšmets "Teātra māksla", kā mērķis ir attīstīt bērnos apzinātas intelektuālās, emocionālās, fiziskās un verbālās darbības spējas, izmantojot savas ķermeņa kustības, žestus un mīmiku. Skolās, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmas, pastiprināta latviešu valodas loma.


Foto: no zz.lv arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Koko

Atvainojos par kritiku, bet visi līdzšinējie standarti ir noveduši pie tā, ka bērni nespēj nokārtot eksāmenus. Kāda jēga no minētās programmēšanas, ja gadiem ir problēmas ar matemātiku? Augstskolā matemātikas un fizikas pasniedzēji nespēj "ieborēt" studentiem vielu, jo studentiem klibo pat pamatskolas matemātika! Pamazām rodas diplomēti inženieri vairākās paaudzēs, kuri pat nezina Oma likumu un Pitagora teorēmu! Augstskolas pilda kāda plānus un "štancē" idiotus. Visa vaina ir pamatskolā - ja nav tur ieborēts, tad nebūs arī citur, brīnumi notiek tikai pasakās.

pirms 2 gadiem, 2018.11.27 16:32

nu ja

"Visa vaina ir pamatskolā - ja nav tur ieborēts, tad nebūs arī citur, brīnumi notiek tikai pasakās." - neko nevienam nevar ieborēt, ja paši skolēni NEKO NEVĒLAS, NEGRIB iemācīties

pirms 2 gadiem, 2018.11.27 19:51

Resnais

visi kaut cik derīgie standarti tika likvidēti deviņdesmito gadu vidū, kā kapitālismam nederīgi. Rezultātā jaunatne neatšķir augsts no auksts.

pirms 2 gadiem, 2018.11.27 19:57

z

un ''nau'' no ''nav''

pirms 2 gadiem, 2018.11.28 15:24

ods

Tikai mieru! Pēc jauno kompetenču noteikumiem -bērns jau savos 6 un 7 gados nāk uz skolu motivēts! sagatavots! ar mērķi!!! un noteikti lielu intelekta devu !!! Pedagogs ir tikai konsultants , kas ievirza šo ar mērķi motivēto brīnumbērnu mācību apgūšanas virzienā...viss pārejais ģimenes, vecāku rokās ...Viss...nav satraukumam pamata...Pēc Šadurska domām un viņa padomdevēju un vēl visu to gudro galvu domām un pat pēc pilotskolu domām un pat prakses mēs saprotam , cik augstu attīstīta ir mūsu sabiedrība , jo - ja pats sev vari būt finansists, dakteris, pensijas uzkrājējs...tad kāpēc lai pats sev nebūtu skolotājs....Katru gadu skatos skolas pirmajās klasītēs un vēroju kā izšķīst intelekts ...rakstītprasmes, lasītprasmes pret valsts noteiktajiem standartiem kā ziepju burbuļi gaisa strāvojumā......Nezinu...vēlos redzēt tos visus , kas šito murgu pieņēma un parakstija...bet viņi taču ir???Un lai kāds nepārdomātību, Šadurskis pēc standartu apstiprināšanas uzreiz šodien aizlaidās uz Briseli par EP deputātuBet kam tas rūp? Galvenais ir imitēt darbošanos!Galvenais taču ir, ka nebūs jāatdod tie 14vai cik tur miljoni, kuri bija pielemti jēdzīgai reformai, nevis šim monstrozajam murgam...Štrunts par bitēm, ka tik medus!Galvenais, ka silei pietuvinātie ir labi paēduši, apģērbušies un var atpūsties ārzemju kūrortos, jo viņi tak ir nenormāli ražīgi strādājuši! Sacerējuši tādas vārsmas, ka lasot šīs'' vadlīnijas'', metas aukstas kājas. Šodien tika iznīcināta Latvijas izglītības sistēma. Ar ko arī visus apsveicu!

pirms 2 gadiem, 2018.11.28 01:23

Resnais

Precīzi teikts! Vernons teiktu, - cietums raud pēc Šadurska!

pirms 2 gadiem, 2018.11.28 15:04

ome

Briesmigakais ir tas, ka mes redzam un SAPROTAM,kas notiek izglitiba...,un visi draudzigi klusejam...Vai, tiesam, mus visus ir pametis veselais saprats?

pirms 2 gadiem, 2018.11.29 14:57

Latvijas ziņas