Latviju starptautiskā konkursā Briselē pārstāvēs lampu ražotājs no Spīdolas ģimnāzijas 1

Latvijas lielākā izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Ventspils pilsētas domi un “Swedbank” rīkotajās “Jauno uzņēmēju dienās 2017” noskaidroti gada labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un pedagogi valsts mērogā, informē JA Latvija pārstāvji.

Latvijas labākā SMU titulu un iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas SMU finālā izcīnīja “Light Up” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, savukārt SMU Gada konsultanta 2017 tituls šogad tika piešķirts divām skolotājām – Intai Jorniņai un Dzintrai Aplokai, arī no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu – iespēju aizbraukt uz Sanfrancisko un apmeklēt Start-up festivālu – ieguva SMU Wild Beard no PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, kuru produkts ir kosmētika un piederumi vīriešu bārdas un ūsu kopšanai, kā arī skūšanai klasiskajā amerikāņu stilā.

JA Latvija padomes loceklis, “Dienas mediji” valdes priekšsēdētājs un žūrijas priekšsēdētājs Edgars Kots, vērtējot konkursu atzīst: “Jauno uzņēmēju dienas aizvadītas spilgti. Uzņēmumi pārstāvēja plašu dažādību – no nozīmītēm līdz inovatīviem, pasaulē vēl nebijušu ideju, piedāvājumiem. Žūrijai izvirzīt vienu uzņēmumu, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas konkursā, nebija viegli, šoreiz izvēlējāmies starp tiem, kas nāca ar inovatīvu ideju. Jāatzīst jaunieši šogad uzdzirkstījuši – spilgti stendi, nostrādāti produkti un izcilas idejas. Ja jaunieši tā turpinās, tad varam sagaidīt Latvijā plaukstošu uzņēmējdarbības vidi nākotnē, un arī pasaules tirgi varēs “saturēties”.”

Visi godalgoto vietu ieguvēji:

Vidusskolu grupā:

1. “Light Up” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar produktu – modulāras kubiskas lampas dizaina priekšmets un gaismas ķermenis. Kubi savā starpā stiprinās ar magnētiem, un tos ir iespējams vadīt ar pieskāriena vai viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

2. kopuzņēmums “W&B” no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ar produktu – uz velosipēda aizmugurējā riteņa viegli uzstādāms ģenerators ar iebūvētu bateriju, kas dod cilvēkiem iespēju uzlādēt savu elektronisko ierīci neatkarīgi no atrašanās vietas.

3. “RocketGrip” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas ar produktu – lentas aizvietotāji hokeja, lakrosa un beisbola nūjām.

LU balvu kategorijā “Gada ziņojums” ieguva Īslīces vidusskolas SMU Palutini sevi. Visa SMU komanda ieguva budžeta vietas LU BEVF studiju uzsākšanai.

Pamatskolu grupā:

1. “Timber Light” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar produktu – moderna dizaina koka eco lampas.

2. “Eco tree” no Madonas pilsētas 1.vidusskolas ar produktu – dabīga, spēcinoša ārstnieciska ziede un lūpu balzams.

3. “Pārsteigums” no Bauskas Valsts ģimnāzijas ar produktu – adītas rotaļlietas.

Kopējo sarakstu ar laureātiem un simpātiju balvu ieguvējiem var aplūkot ŠEIT

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 992 SMU, bet finālā Ventspilī sacentās 11 pamatskolu un 19 vidusskolu SMU.

Pasākums tiek īstenots LIAA projektā “Inovāciju motivācijas programma”, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri “Swedbank” un Ventspils pilsētas domi.


PUBLICITĀTES FOTO

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas