Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laukos var pietrūkt skolotāju 11

«Sirdī nav viegli šķirties no skolas, kurā esmu nostrādājis vairāk nekā četrdesmit gadus, bet neesmu no vārgajiem un izeju vienmēr atradīšu,» teic Šķibes pamatskolas vēstures skolotājs Valdis Neļķe. Viņu nepatīkami pārsteidzis Saeimas pieņemtais lēmums par 70 procentiem samazināt strādājošo pensionāru pensijas, kā arī uz pusi - pedagogu algas.

V.Neļķe cer, ka Saeimas lēmums, kas sāpīgi skar lielu valsts iedzīvotāju daļu, tiks tiesiski apstrīdēts un mainīts. Taču, lai par 100 procentiem saņemtu sev pienākošos pensiju, viņam ar 1.jūliju jāiet no darba prom. Pagājušajā mācību gadā strādājis četras kontaktstundas nedēļā. Daudziem lauku skolotājiem, sevišķi dabas zinībās, ir samērā neliels kontaktstundu skaits.«Agrāk skolām bija iespēja šiem pedagogiem piemaksāt par pulciņu vadīšanu, konsultācijām, jaunajā mācību gadā tas kā ar nazi tiks nogriezts, un var sanākt tā, ka skolotājam, kurš dzīvo pilsētā, ceļš līdz darbavietai lauku skolā izmaksās dārgāk nekā saņemtais atalgojums.Jelgavas 1.ģimnāzijas fizikas skolotājs un arī pensionārs Andrejs Sālzirnis teic - kaut gan valsts vara veic atklātu laupīšanu, viņš darbu skolā turpinās.«Ja es aizietu prom, visdrīzāk, vairākas klases paliktu bez fizikas stundām. Turklāt mani ienākumi, turpinot darbu, tomēr būtu lielāki nekā saņemot tikai pensiju, ar kuru iztikt ir ļoti problemātiski,» secina sešdesmit sešus gadus vecais pedagogs, kurš ilgāku laiku bijis pilsētas Fizikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs...Vairāk lasiet ceturtdienas, 18.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

.....

Dzīvojam muļķu zemē,neko nevaram darīt , algas visiem līdz minimumam garantētas!:(

pirms 11 gadiem, 2009.06.19 11:17

VISI

Blaujam jaunos vajag, jaunos vajag. Kur ta ir?Driz visi bus priecigi par jebkadu algu un darbu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 21:39

jojo

To :(

Ceru, ka tu neesi latviešu valodas skolotāja, jo pretējā gadījumā neesi pelnījusi pat to, ko tev maksā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 20:06

?

Kāpēc visiem valstī samazina 20%, bet pedagogiem 60%?

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 19:09

micro

@ups
piekrītu 'arprac', jauno nav.

Par rakstu - izglītības sistēma, jo īpaši laukos, ir jāmaina. Nepieciešams tukšākās skolas aizvērt, un bērniem nodrošināt autobusu uz lielākām skolām. Tā efektīvāk tiks noslogotas lielākās skolas, kurās skolotājiem varētu būt lielākas algas. Es saprotu, ka daudzi paliks bez darba, tāpēc šeit ir jāpalīdz valstij. Diemžēl mūsu valsts palīdzība tālāk par Saeimu un MK nesniedzas. Tāpēc sanāk diezgan stulbi - nepieciešams samazināt, bet samazinātiem nav kam palīdzēt ...

Šāda sistēma diezgan labi strādā Vācijā. Tik pie mums jau citur strādājošu struktūru realizācijas beidzas kaut kā dīvaini - ne tā kā bija paredzēts!

Lai arī kā, šīs izmaiņas vajadzēja veikt pakāpeniski visus iepriekšējos gadus. Tik atbildīgā ministrija bija aizrāvusies ar savu algu un prēmiju izmanksu, nevis izglītības sistēmas attīstību.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 16:49

Sanny

Kāpēc nekur nevar aplūkot skolotāju vakanču sarakstu Jelgavā un rajonā? Ja jau reiz viņu tā trūkst... Kā lai tie jaunie zina, kurp doties?

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 16:31

:(

nu patēķiniet pašoi gudrīši te kā var izdzīvot virens cilvēks ar to naudiņu ko piesola par vienu slodzi???? Ja par nepilniem 200 ls ir jāsamaksā rēķini un jāpaēd tak mugur ā ar kas jāvelkt.
Es ar esu skolotāja, kas šogad vel beidza studijas maģistros paldies par kūkām bet tālāk nestudēšu, jo nav jēgas ziedot savu laiku skolai un citu izglītošanai, ja pašan mēctam ir jāēd barankas jo tējai nauda nepietiek un jāstaigā vienās dēbēs visu gadu. Parēķiniet tie kas te gudri runā cik iztērējat naudiņu mēnesī. Un jāpriecājas ka ir tāds Sālzirsnis kas iet un strādā, jo un eksaktajiem priekšmetiem kandidātu ir maz. Palasiet reiz sludinājumus uyn beidzat te glupi runāt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 14:53

ance7

Bet lūk nebūs gan cita fizikas skolotāja!Nav to jauno!Un par tādu algu ar nebūs!:(

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 11:49

ups

Nepietrūks, vecīt! Dodiet ceļu jaunajiem, sevišķi krīzes laikā, pietiek arī Sālzirnim grābt naudu! Gan jau atradīsies jauns fizikas skolotājs! Strādājošie pensionāri pašreizējos apstākļos tikai parāda savu bezkaunību!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 11:26

ilze

Kādam tak ir izdevīgi,lai Latviešu nākamā paaudze paliek neizglītota. Būs vairāk muļķīšu un vientiešu,kas ne pret ko nebūs spējīgi iebilst!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 11:11

Vietējās ziņas