Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Enerģiju no biomasas grib ražot arī mūspusē

Pirmajā kārtā atbalsta saņemšanai, lai būvētu ražotnes enerģijas ieguvei no biomasas, pieteikts 31 projekts, plānotās investīcijas varētu sasniegt 70 miljonu. Tā kā šajā gadījumā sabiedriskā finansējuma apjomam vajadzētu būt vismaz 31,5 miljoniem latu, bet atbalstam paredzēti vien desmit miljoni, secināms, ka palīdzības finansējuma visiem nepietiks.

Lauku attīstības programmas 2007. - 2013.gadam pasākumā «Enerģijas ražošana no lauksaimniecības un mežsaimniecības izcelsmes biomasas» pirmajā kārtā, kas noslēdzās pērn 3.decembrī, Lauku atbalsta dienestā (LAD) iesniegts 31 projekts. Tā kā atbalsta piešķiršanu administrē LAD centrālais aparāts Rīgā, kur pieņemti arī lauksaimnieku iesniegumi, dienests «Ziņām» nevarēja precīzi pateikt, cik pieteikumu ir no Jelgavas rajona. Zināms gan, ka šim atbalstam pretendējuši vairāki mūsu puses zemnieki.Apkopojot kārtas rezultātus, aprēķināts, ka iesniegto projektu kopējās plānotās investīcijas varētu sasniegt 70 miljonus latu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), tai skaitā sabiedriskā finansējuma apjoms - 31,5 miljoni latu. Plānotā kopējā ražotņu koģenerācijā saražotā elektrības jauda sasniegtu 24 megavatus (MW) un iegūtā siltuma apjoms - 37 megavatstundas (MWh). Taču tikai astoņos projektos no iesniegtajiem plānots saražoto siltumu izmantot savā saimniecībā vai piegādāt to patērētājiem, ziņo zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska.Pirmajai kārtai kopējais atvēlētais finansējums ir desmit miljoni latu, tādēļ saskaņā ar atbilstošajiem Ministru kabineta noteikumiem pasākumam «Enerģijas ražošana no lauksaimniecības un mežsaimniecības izcelsmes biomasas» LAD iesniegtos projektus grupēs atbilstoši noteiktiem kritērijiem. Vairāk par šo tēmu - otrdienas, 17.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā