Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kļūst par «Sējēja 2008» laureātiem 2

Laureāta titulu, kas ir augstākais novērtējums konkursā «Sējējs» un apliecina priekšzīmīga darba veikšanu, saņēmuši divi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas fakultātes pasniedzēji - profesors Arnis Kalniņš un lektore Inguna Leibus. Konkursa noslēgumā ar atzinības un veicināšanas balvām sumināti arī vairāki mūsu rajona lauksaimnieki.

Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un vides ministrs Raimonds Vējonis, Latviešu biedrības namā piektdienas vakarā paziņojot konkursa «Sējējs - 2008» laureātus un citu nomināciju saņēmējus, izvairījās vērtēt pašreizējo situāciju lauksaimniecības politikā. Tūlīt pēc īsiem ievadvārdiem klātesošie sāka godināt lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, zinātniekus, jaunos zemniekus, mazpulcēnus, ģimenes lauku sētās, kā arī balvas «Par mūža ieguldījumu» ieguvējus.Kategorijā «Saimniekošana laukos» ar veicināšanas balvām godināti Sidrabenes pagasta saimniecības «Liepziedi» īpašnieks Gundars Liepa, Līvbērzes pagasta saimniecības «Avotiņi» saimnieks Aivars Skangals un Zaļenieku kokaudzētavas īpašnieks Imants Parfenovičs. Nominācijā «Zinātne lauku attīstībai» apakšgrupā «Zinātnieki» par laureātu atzīts LLU Ekonomikas fakultātes profesors A.Kalniņš, kurš sniedzis ekonomisko vērtējumu par biodegvielas ražošanu un izmantošanu. Savukārt apakšgrupā «Jaunie zinātnieki» kā laureāte godināta Ekonomikas fakultātes lektore I.Leibus, kas pētījusi nodokļu uzskaites problēmas. Savukārt atzinības balva piešķirta lauksaimniecības zinātņu maģistrei Ritai Sarmai par vaislas buļļu un govju ciltsvērtības pētījumiem. Nominācijā «Veiksmīgākais jaunais zemnieks» Elejas pagasta zemnieks Māris Šņickovskis no saimniecības «Klīves» godināts ar Atzinības balvu. Jāpiebilst, ka konkursa laureātus apbalvo ar sudraba medaļu, diplomu un balvu (subsīdiju/dotāciju) 5000 latu apmērā. Apakšgrupā «Topošie zinātnieki» balva tiek dalīta uz pusēm starp topošo zinātnieku un darba zinātnisko vadītāju. Atzinības balvas saņēmējam pasniedz diplomu un 2000 latu. Savukārt veicināšanas balvā tiek diploms un dāvanu karte vai balva 100 - 300 latu apmērā.Kopš 1994.gada konkurss «Sējējs» tiek rīkots katru gadu, un laureāta gods Latvijas lauku ļaudīm ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem. Konkursa mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā, parādīt dažādu īpašuma formu saimniekošanas iespējas, rosināt lauku iedzīvotājus sakopt apkārtējo vidi, atzīmēt jaunās paaudzes - mazpulku, jauno zemnieku - sasniegumus un popularizēt zinātnes atziņas. Viens no svarīgākajiem kritērijiem, vērtējot lauksaimnieku paveikto, ir gatavība izmantot Eiropas Savienības fondu piedāvātās iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kāts

Tad nu beidzot par savu tēmu ko uzrakstījis "žurnālists"

pirms 11 gadiem, 2008.12.06 01:32

Jelgavas novadā