Lauku konsultantu skaitu samazinās piecas reizes 1

Līvbērzes pašvaldība un pagasta lauku konsultante Velta Livandovska jūnija pēdējā dienā uzzināja, ka no jūlija līdz ar valsts budžeta samazinājumu pašvaldībai vairs netiks piešķirts finansējums viņas algošanai. Kaut arī neziņā, kā turpmāk būs ar samaksu, speciāliste turpina doties uz darbu, jo brīdinājumu par atlaišanu arvien nav saņēmusi.

Trīspusējais nodomu protokols, kas paredz lauku konsultantu darbu pagastos un noslēgts starp pašvaldībām, Zemkopības ministriju un SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» (LLKC), lielāko atbildības nastu paredzējis uzlikt uz pašvaldību pleciem. LLKC direktors Edgars Linde atklāj, ka ministrija līdz šim piešķīrusi līdzekļus konsultantu algošanai, LLKC nodrošinājis metodiskos materiālus, savukārt pašvaldības bija un arvien ir tās, kas konsultantus pieņēmušas darbā. Tādējādi arī vietējo varu atbildība ir atbilstoši likumam šiem speciālistiem uzteikt darbu. Bijusī Līvbērzes pagasta padomes priekšsēdētāja un tagadējā Jelgavas novada deputāte Ilze Vītola saka - vēstuli par ZM finansējuma pārtraukšanu no 1.jūlija pašvaldība saņēma 29.jūnijā. Pēc būtības, dienas laikā konsultante būtu jāatbrīvo no darba vai arī pašvaldībai jālemj, ka tā speciālistei maksās algu.«Ministrija ļoti nekorekti izrīkojās!» V.Livandovska piekrīt I.Vītolai, ka konsultanti bija iepriekš jāsasauc un jābrīdina, ka no vasaras vidus valsts viņus vairs nealgos. Tā kā oficiāli no darba nav atbrīvota, V.Livandovska turpina ikdienā strādā ar vairāk nekā 20 pagasta zemniekiem, informējot viņus par jaunumiem un konsultējot, ja ir neskaidrības. Vai līdz šim algoto konsultantu skaits nav bijis pārāk liels? Vairāku Jelgavas novada amatpersonu viedokļus par šo jautājumu lasiet ceturtdienas, 23.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Nu ziniet,dusmas pārņem lasot par konsultantiem. mūsu konsultants neko pagasta zemniekiem nav palīdzējis. Savai saimniecībai gan visi iespējamie projekti "aizgājuši "veiksmīgi, un tagad redzam rezultātus.

pirms 12 gadiem, 2009.07.24 11:46

Jelgavas novadā