Oglainē laimes lācis nenāk... 7

Oglaine ir tikai dažu kilometru attālumā no Vircavas pagasta centra, bet abas vietas ir kā nakts pret dienu. Vietējie zina stāstīt, ka Oglainē esot 70 procentu bezdarba līmenis, apraksta «Zemgales Ziņas», bet portāls zz.lv piedāvā galeriju, mazliet apceļojot ciemu attēlos.

Deviņu kilometru attālumā no dzīvi kūsājošā Vircavas pagasta savas dienas daudz klusāk un piezemētāk vada Oglaines miestiņa iedzīvotāji. Sākoties ciemata rindu mājām, pie koka piestiprinātais sauklis «Welcome to Chicago» («laipni lūgti Čikāgā» – angļu val.) vieš intrigu.Agrā otrdienas pēcpusdienā Oglaine ir tukša un klusa. Oglainē dzīvo ap 200 iedzīvotāju. Ievērojamā pārsvarā krievu tautības cilvēki, no kuriem vairums – pensionāri, un tikai četras piecas latviešu ģimenes.Savs prieka stariņš Dieva pamestajam nostūrim parādījies pirms gadiem trim četriem, kad vietējo parku ar senās muižas mūriem iegādājies miljonārs Armands Stendzenieks.«Viņš nolīga cilvēkus, kas parku iztīrīja, nojauca mūrus, sakopa teritoriju, tika iesēta zālīte – bija ļoti skaisti, bet tad kungs pazuda, par pēdējiem darbiem pat nesamaksājis,» zina stāstīt oglainiece.Plašāk par dzīvi Oglainē lasiet «Zemgales Ziņu» 14.novembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

starp citu

Skauģim.
Zini,vot tādu 'filozofu' dēļ kā tu, arī Latvija ir tādā pakaļ.ā. Tu vēl beigās sāksi sludināt,ka cilvēkus slepkavot vai bērnus seksuāli izmantot arī ir pavisam normāli un laikmetam atbilstoši? Un kas to nedara,tie ir lohi un lūzeri,kas vienkārši apskauž tos,kuri ir patiesie mūslaiku varoņi,jo tiem ir īsta vīra dūša otram rīkli pārgriezt vai bērnus izmantot savām neķītrajām vajadzībām. Protams,es pārspīlēju,bet padomā pats-cik tālu ir tas,ko tu te tā cildini no tā,ko es aprakstu? Necik tālu-tā vienkārši ir nākošā pakāpe.

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 23:18

ooo

Labs Vitas komentārs,tas rosina uz pārdomām

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 08:58

dūdai

nu tas kas notiek Jelgavā ir skaudības vērts.Rāviņs ir saimnieks ,ja skatāmies kā iepriekšējie to bija nodzīvojuši.Lai kā Caune cerētu uz Jelgavas mēra krēslu pakaļa lai ar resna,bet par vieglu

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 08:56

vitai

Kas tad tur viņu ievēlēja ,ja ne paši vircavieši un oglainiši , kas visus viņa darījumus labi zin !Ne jau citi pagasti dikti metās par viņu balsot!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.15 15:02

vita

Caune nekad tālāk par savu degungalu un savu kabatu nav redzējis pagastmāju par 150000 atremontēja,bet cik faktiski tas izmaksāja,būtu padomājis ka Oglainiešiem arī kaut ko vajag.Caunīt nebrauc uz Āriku,Argentīnu,Brazīliju bet izskati savu nolaisto un parādos iedzīto Vircavu kur Tu saimnieko vairāk kā15 gadus.Kauns ka tagad novadu vada tik aprobežots cilvēks,kurš centrā būvē gaisa pilis vāc sev pietuvinātus cilvēkus.. meitu, medību biedrus, draugu sievas(bij.Viesturu pag.vec. iepirk.kom.pr)unnaudas atmazgātajus caur kuru uzņemumiem dodas ārzemju ceļojumos.

pirms 11 gadiem, 2009.11.15 09:53

xxx

Ko par to doma tagadejais Jelgavas novada prieksnieks, tas tacu vina pagasta bijusais. Vai tad tur cilveki sadaliti kastas? Sava laika vareja parupeties ari par so nosturi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.14 17:47

Jelgavas novadā