Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par atbalstu aveņu un zemeņu savācējiem

Lai zemeņu un aveņu savācējs vai pirmais pārstrādātājs oficiāli saņemtu šādu statusu, līdz 1.martam vai - turpmākajos gados - līdz 15.februārim Lauku atbalsta dienestā (LAD) jānogādā atzīšanas iesniegums, kā arī iepriekšējā gadā ar pirmo pārstrādātāju noslēgtā līguma kopija vai nodomu protokols par ogu nodošanu pārstrādei kārtējā gadā.

Kā paredz valdības akceptētie Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātie MK noteikumi «Eiropas Savienības (ES) atbalsta par pārstrādei paredzēto aveņu un zemeņu platībām administrēšanas un uzraudzības kārtība», maksājumus varēs saņemt ogu audzētājs saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un ES atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros.«Atbalstu varēs iegūt tikai tad, ja būs noslēgts līgums un produkcija piegādāta atzītam šo ogu savācējam vai pirmajam pārstrādātajam,» uzsver ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska. Viņa skaidro, ka savācējs ir juridiska persona - komersants vai komercsabiedrība, kuras darbības mērķis ir uzpirkt no audzētājiem avenes un zemenes un piegādāt tās pārstrādes uzņēmumiem.Normatīvais akts nosaka kārtību, kādā administrē un uzrauga ES atbalstu par pārstrādei paredzētajām ogu platībām. Noteikumos paredzēta arī aveņu un zemeņu uzpircēju atzīšanas kārtība, viņu pienākumi, uzglabājot informāciju par iepirkšanas un pārstrādes procesu. Dokumentā arī noteikta kontroles kārtība.LAD katru gadu līdz 10.martam pieņems lēmumu par savācēju vai pirmo pārstrādātāju atzīšanu un pēc tam līdz 15.martam laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» publicēs atzīto pārstrādātāju sarakstu.Paredzēts, ka uzpircēju pieteikumus izvērtēs, kā arī ES atbalstu uzraudzīs un administrēs LAD.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā