Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID kooperatīvā «Latraps» veic auditu 2

Pašlaik kooperatīvā «Latraps» notiek otrais audits jeb uzņēmuma visas darbības pārbaude kopš 2001.gada. Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagaidām izvairīgi komentē iemeslus, vai un kādēļ nolēmis aizturēt pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, kas savukārt liedz kooperatīvam norēķināties ar saviem biedriem.

Kā «Ziņām» skaidro VID Zemgales reģionālās iestādes biroja galvenā speciāliste Dace Pētersone - Gūtmane, nodokļu audits nav tas pats, kas tematiskās pārbaudes, kurās tiek kontrolēta atsevišķu normatīvo aktu ievērošana, pārbaudīti atsevišķi grāmatvedības dokumenti.«Tematisko pārbaužu rezultātā netiek noteikti papildu maksājumi budžetā. 2008.gadā šim nodokļu maksātājam veiktas trīs tematiskās pārbaudes, no kurām tikai viena - saistībā ar PVN atmaksas pieprasījumu,» informē D.Pētersone-Gūtmane.Kam un kad pienākas saņemt PVN pārmaksu atmaksas, nosaka likums. Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, VID ir tiesības veikt pārbaudi, lai pārliecinātos, vai uzņēmuma prasība atmaksāt it kā valstij pārmaksāto nodokli ir pamatota. Tāda pašlaik tiek īstenota kooperatīvā «Latraps».VID pārstāve piebilst, ka sniegt konkrētāku informāciju par nodokļu maksātāju VID aizliedz likums. Tomēr nākamajā nedēļā biroja speciāliste sola noskaidrot, vai audita iemesls ir aizdomas par kādiem pārkāpumiem, vai arī tā ir iepriekš plānota pārbaude.«Šobrīd esam nolēmuši nekādu papildu informāciju presē nesniegt, lai lietas parisinās uz priekšu,» kooperatīva «Latraps» vadības viedokli «Ziņām» pauda uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Krauze.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Uldis

Tematiskās pārvaudes mēķis - pārskaitīt graudus no trešā bunkura.
Visus izbērt peļķē un pārskaitīt.
Uzlikt sodu ja par vienu graudu vairāk vai par diviem graudiem mazāk.

pirms 11 gadiem, 2008.11.03 10:43

Jelgavas novadā