Zemnieki: biogāzes staciju dēļ zeme tiek noplicināta 2

Zemgalē strauji aug biogāzes staciju skaits un tām nepieciešamo kukurūzas sējumu platības, līdz ar to rodas bažas par auglīgāko zemju noplicināšanu.

To Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sanāksmē zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai teica zemnieki. Z/s «Kalnavoti» saimnieks Jānis Dzenis aicināja zemkopības ministriju detalizēti iedziļināties katrā projektā, jo esošā situācija liecina - biogāzes projektu īstenotāji vispirms sagaida projekta akceptu un tikai pēc tam meklē, kur zemi dabūt, lai gan vajadzētu būt otrādi.Zemnieki norādīja, ka biogāzes stacijas dotē valsts un Eiropas Savienība, taču realitātē graudaugu platības samazinās un zeme tiek noplicināta. Zemkopības ministre, atbildot uz zemnieku jautājumiem, sacīja, ka ministrijā situācija tiek uzraudzīta.Visvairāk šīs stacijas patlaban tiek attīstītas Zemgalē - Jelgavas, Dobeles tuvumā, kur palielinās kukurūzas sējumu platības. Ministre arī solīja, ka jauna projektu kārta biogāzes uzņēmumiem netiks atvērta.Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola – Helviga informēja, ka patlaban akceptu saņēmuši astoņi biogāzes staciju projekti, 22 projekti ir vērtēšanā, bet vienam projektam esot problēmas. Jau iepriekš ziņots, ka graudkopji pauduši satraukumu par pieaugošajām platībām, kas paredzētas biogāzes staciju vajadzībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vilcēniete

Latvijas maizes klēti pārvērst par bioenerģijas ražotni tas ir vislielākais stulbums ,ko pieļauj mūsu valdība un klerki,kuriem labi apzeltī rociņas.Paskatieties kā dzīvo ierēdņi,kas liek parakstus uz šiem papīriem,kur skatās ZATLERA REFORMU PARTIJA-te jau nav jācīnās ar oligarhiem,bet gan jādomā kā piebremzēt ierēdņu visvaru

pirms 9 gadiem, 2012.01.20 10:14

Nu ko beidzot pie prāta nākuši,te tev bija zaļā enerģija vējā izmesta nauda,bet kādam tā piepildīta uz pensionāru rēķina.

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 15:10

Jelgavas novadā