Zemnieki neizpratnē par Valsts darba inspekcijas lēmumu sākt pārbaudes ražas novākšanas laikā 5

Lauksaimnieki un zemnieku organizāciju pārstāvji ir neizpratnē par Valsts darba inspekcijas (VDI) lēmumu sākt tematisko pārbaudi lauksaimniecības un būvniecības uzņēmumos laikā, kad notiek ražas novākšana, biznesa portālu Nozare.lv informēja «Zemnieku saeima».

«Zemnieku saeimas» priekšsēdētāju Juri Lazdiņu pārsteidz VDI paziņojums par plānu veikt tematiskas pārbaudes lauksaimniecības uzņēmumos.«Lauksaimnieki ir sašutuši, ka VDI pašā karstākajā ražas novākšanas laikā, kad katra minūte dārga, paziņo, ka veiks apjomīgas kontroles. Nav skaidrs, kāds tad ir valsts kontrolējošo iestāžu darbs - kāds ir valsts darba inspekcija un ceļu policijas mērķis? Vai apzinoties lauksaimniecības ražošanas specifiku mēģināt «pieķert» un iekasēt soda naudas vai, sadarbojoties ar uzņēmējiem, veicināt uzņēmējdarbības vides sakārtošanos un ekonomikas atlabšanu? Vai mūsu valsts iestāžu vēlme ir tikai sodīt un papildināt budžetu, nevis palīdzēt nodokļu maksātājiem?» sašutis ir Lazdiņš.Viņš uzsver, ka lauksaimniekiem ir sezonas specifika un patlaban primāri ir novākt ražu. Tā vietā, lai pavasarī pirms lauksaimniecības sezonas darbu sākšanas VDI veiktu preventīvos darbu - rīkotu bezmaksas apmācību seminārus lauksaimniecības uzņēmumiem par prasībām un aktuālo likumdošanu, valsts pārstāvji izmanto situāciju, lai papildinātu budžetu ar soda naudām, uzskata Lazdiņš.«Ekonomikas atlabšanu varam panākt tikai sadarbojoties valsts pārstāvjiem un uzņēmējiem,» norāda Lazdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kalps

Vajag to darīt un biezāk,nav noformēti darbā,strādā garas stundas u.t.t

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 10:15

xx

Tikai zemnieki parasti naski kritizēt citus, bet paši maksā darbiniekiem algas aploksnē.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 18:09

Uz ko tad pastāv mūsu ekonomiskā izaugsme,uz nodokļiem un soda naudām,un protams uz birokrātisko aprātu uz katru strādājošo par vairākiem uzraugiem inspektoriem.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 17:15

Resnais

kāds ir valsts darba inspekcija un ceļu policijas mērķis--inspekcijas

VDI veiktu preventīvos darbu== darbus

Budžets ir jāpapildina, tas tiesa, un ierēdņu armijai vajag darbu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 17:11

Jelgavas novadā