Lauku atbalsta dienestā darbu sācis robots Varis

Lauku atbalsta dienestam  (LAD) ir pievienojies jauns darbinieks –  robots, kuru sauc Varis. Pirmais robota darba pienākums dienestā ir pārbaudīt ziņas par atbalsta saņēmējiem Sodu reģistrā.

LAD Sabiedrisko attiecību daļa informē, ka robots dienesta datu bāzē pārskata visus atbalsta pretendentus, pēc tam “Lursoft” datu bāzē iegūst informāciju par uzņēmuma atbildīgajām personām. Sodu reģistrā Varis pārbauda, vai atbalsta saņēmējs nav sodīts. Iegūto informāciju Varis ievieto dienesta datu bāzē.

Dienests vienmēr ir sekojis jaunākajam moderno tehnoloģiju jomā un savā darbā regulāri ievieš inovatīvus un mūsdienīgus risinājumus. “Robots - tā ir iespēja lietderīgi izmantot esošos resursus. Varis strādā visu diennakti, paveicot tehnisku un laikietilpīgu darbu ātrāk, nekā to var izdarīt cilvēks. Mūsu speciālisti tāpēc var lielāku uzmanību pievērst citiem darbiem. Robota darba pienākumus spilgti raksturo arī viņa vārds –  Varis. Varis patiesi var paveikt ļoti daudz īsā laikā, ” robota darbu raksturo Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola – Helviga.

Nākotnē dienests plāno paplašināt robota darbību, iemācot tam intelektuālākas darbības un uzticot jaunus darba pienākumus. Dienests pateicas SIA “Lursoft” un Iekšlietu ministrijas Informācijas centram par robota darba atbalstīšanu.

Foto: lad.gov.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas