Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laupītāji maina paradumus

Lielas skaidras naudas summas līdznēsāšana, iešana pa nomaļām un tumšām ielām vēlās nakts stundās, neuzmanība un cilvēciskais faktors - tie, pēc policijas domām, ir laupīšanu biežākie iemesli.

Lai gan statistikas dati neliecina par šā nozieguma veida kāpumu, iespējams, ka šā brīža ekonomiskā situācija varētu mudināt atsevišķu sabiedrības slāni mēģināt piesavināties svešu īpašumu.«Pēc apkopotajiem statistikas datiem, likumpārkāpumu tendence joprojām ir augšupejoša. Tajā pašā laikā jāpiebilst, ka proporcionāli palielinās arī aizturēto personu skaits. Likumpārkāpumu skaita palielināšanās saistāma ar augošo nestabilitāti, bezdarbu, kā rezultātā vērojama sociāli nelabvēlīgu parādību, tajā skaitā zādzību, palielināšanās. Sabiedrībā vērojams apjukums un pamatvērtību devalvācija. Ir piemēri, kad aizturēto vidū ir personas, kas iepriekš nav nonākušas tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā,» situāciju skaidro akciju sabiedrības «G4S Latvia» Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Ilze Jermacāne. Naktī uz pirmdienu Valgunde novadā notikusī degvielas uzpildes stacijas «Viada» aplaupīšana ir viens no pēdējiem skaļākajiem šāda veida noziegumiem mūsu pusē, un pie tās atklāšanas aktīvi strādā Jelgavas policisti. Nodarījumā iezīmējusies pēdējā laikā arvien biežāk sastopamā tendence, proti, tiek izvēlētas pēc tam vieglāk realizējamas mantas. «Agrāk mēdza piesavināties arī sadzīves tehniku un tamlīdzīgas lietas, taču tagad lielākoties tiek ņemta skaidra nauda, mobilo sakaru priekšapmaksas kartes un zeltlietas, ko tomēr ir vieglāk pēc tam realizēt,» secina Jelgavas Kriminālpolicijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Kaspars Rekscs.Runājot par uzņēmumu aplaupīšanām, K.Rekscs kā būtisku min cilvēcisko faktoru. Kā liecina likumsargu pieredze, nereti notiek informācijas noplūde, kad darbinieki nepiederošām personām atklāj naudas glabāšanās vietu, inkasācijas laiku un citas svarīgas detaļas, kas pēc tam var palīdzēt likumpārkāpējiem...Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 9.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas