Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LBAS aicina vidējo profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties konkursā “Profs”; sniedz konsultācijas darba ņēmējiem

Lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem “Profs 2019”.

Vēl pirms konkursa, LBAS eksperti 24. septembrī pulksten 11 aicina profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus uz darba tiesību un darba aizsardzības lekcijām Arodbiedrību namā, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2. stāva zālē, informē LBAS sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Birkenfelde.

Vēstule ar aicinājumu piedalīties konkursā, konkursa nolikums un pieteikuma anketa ir nosūtīta profesionālās izglītības iestādēm. Pieteikuma anketa un informācija par konkursu, kā arī mācību materiāli konkursa dalībniekiem ir atrodami interneta vietnē www.arodbiedribas.lv > Projekti > PROFS 2019. Aizpildītas pieteikuma anketas jānosūta LBAS līdz šā gada 30. septembrim.

“Profs” tiek rīkots Valsts darba inspekcijas (VDI) īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” ietvaros. Konkursu jau trešo reizi šī ESF projekta ietvaros organizē LBAS, un tas notiks katru gadu līdz 2022. gadam.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns uzskata: “Ja jaunais darbinieks zinās sava darba tiesības, viņš vienmēr saņems to, ko nopelnījis, un strādās drošos un labos darba apstākļos. Viņš kopā ar kolēģiem izveidos arodbiedrību un ar darba devēju noslēgs koplīgumu, kas dos papildu sociālās garantijas likumos noteiktajam, un vienlaikus ar savu motivēto darbu un pozitīvo attieksmi vairos sava uzņēmuma konkurētspēju un iespējas nodrošināt augstāku dzīves standartu. Ja darbinieks zinās darba aizsardzības patiesības, tad viņš būs vesels un drošs, un zinās, kā palīdzēt saviem kolēģiem. Viss ir jauno darbinieku rokās – apgūsti, izproti un ej tālāk – uz priekšu savā karjerā!”

Pieci konkursa “Profs 2019” reģionālie pusfināli risināsies oktobra beigās un novembrī, savukārt konkursa fināls un apbalvošanas ceremonija notiks decembrī. Konkursa pusfinālam un finālam būs trīs daļas: mājas darba prezentācija, viktorīna un praktiski uzdevumi par darba tiesībām, darba aizsardzību un sociālo dialogu. Konkursa “Profs” žūrijas darbā, tāpat kā  iepriekšējos   gados, piedalīsies  Latvijas  Darba  devēju  konfederācijas  un  Valsts  darba inspekcijas pārstāvji.

Savukārt gada pirmajā pusē LBAS darba tiesību un darba aizsardzības konsultanti dodas uz profesionālās izglītības iestādēm, un šogad no janvāra līdz jūnijam izglītoti vairāk nekā 1000 audzēkņi 16 profesionālās izglītības iestādēs.

2018. gadā konkursa pusfinālos piedalījās 29 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm.  Jau regulāri Latvijas mērogā kā gudrākie skolēni darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga jomā  sevi  ir  pierādījuši  Liepājas  Valsts  tehnikuma audzēkņi, kas konkursa “Profs” finālā ir izcīnījuši visaugstāko novērtējumu.

Šā projekta ietvaros tiek sniegtas arī konsultācijas darba ņēmējiem - darba strīdu vai domstarpību gadījumos tās tiek sniegtas pa tālruni, rakstiski vai klātienē.

Lai saņemtu konsultācijas (darba tiesību jautājumos), aicinām zvanīt darba dienās no pulksten 9.00 – 17.00 pa tālruni 67035905, mob. 29800530, e-pasts jautājumiem rakstiski: kaspars@lbas.lv. Lai saņemtu konsultācijas klātienē, iepriekš jāvienojas par konkrētu konsultācijas sniegšanas laiku, zvanot uz augstāk norādīto tālruņa numuru. Konsultācijas sniedz LBAS darba tiesību eksperts Kaspars Rācenājs.

Lai saņemtu konsultācijas darba strīdu vai domstarpību gadījumos (darba aizsardzības jautājumi), aicinām zvanīt darba dienās pa tālruni 67035959, mob. 29108231, e-pasts jautājumiem rakstiski: martins@lbas.lv. Lai saņemtu konsultācijas klātienē, iepriekš jāvienojas par konkrētu konsultācijas sniegšanas laiku, zvanot uz augstāk norādīto tālruņa numuru. Konsultācijas sniedz LBAS darba aizsardzības eksperts Mārtiņš Pužuls. 

Foto: lbas.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas