Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lediņu» nometnē bērni guvuši elektrošoku pie sporta inventāra noliktavas

Ēka, pie kuras «Lediņu» nometnē, Jelgavā ,bērni guva elektrošoku, ir sporta inventāra noliktava, kas nav starp citām nometnes ēkām, kurās nesen veikta renovācija. Pēc šī negadījuma tiks apsekota elektroapgāde visās nometnes būvēs.

Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza aģentūru LETA informēja, ka sākotnēji situāciju Jelgavas bērnu jauniešu centra «Junda» vasaras nometnē «Lediņi» izvērtēja Jelgavas izglītības pārvaldes speciālists būvniecības jautājumos.Bērni elektrošoku dabūja ēkā, kura paredzēta sporta inventāra glabāšanai. Lai pārbaudītu elektroinstalācijas stāvokli, minētajai ēkai elektrības padeve tika atslēgta. Apsekojot, tika konstatēts, ka ārējo apstākļu dēļ bija bojāts elektriskais vads, kurš paredzēts iluminācijas ieslēgšanai uz ēkas jumta, skaidroja Auza.Viņa skaidroja, ka šī ēka nebija starp tām nometnes būvēm, kuras pirms pāris gadiem tika renovētas, un ēka ir tās nolūkam atbilstošā tehniskā stāvoklī.Lai izvērtētu situāciju nometnē, 6.augustā ir uzaicināts atbilstoši sertificēts speciālists, kurš veiks elektroapgādes izvērtējumu nometnē «Lediņi». Pēc atzinuma saņemšanas tiks veikti nepieciešamie pasākumi, skaidroja Auza.Kā liecina nometnes teritorijas oficiālais apraksts, nometne «Lediņi» sastāv no vairākām vienstāva un divstāvu ēkām ar 10 766 kvadrātmetru kopējo platību. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir atzinis, ka paredzētās ēkas atbilst ugunsdrošības prasībām diennakts nometnes rīkošanai.«Lediņi» ir īpaši nometnes nolūkiem izbūvēta stacionāra nometnes teritorija, kas atrodas 60 kilometrus no Rīgas, piecus kilometrus no Jelgavas, Jelgavas-Bauskas vecās šosejas malā, sausā priežu mežā. Nometnes teritorijas kopējā platība ir 4,5 hektāri, no kuriem lielākā daļa atrodas priežu mežā, un tajā ir 11 dažādas ēkas.Nometnes teritorija ir pielāgota bērnu interesantai, aizrautīgai, aktīvai un izzinošai brīvā laika pavadīšanai, kā arī cilvēkiem ar speciālām vajadzībām. Nometnē pieejams āra baseins, mācību telpas, šūpoles, batuti, šķēršļu parks, mācību klases, rotaļu vietas, ēdamzāle, kamīnzāle, gultas vietas, WC, sporta spēļu laukumi.Bērnu un jauniešu nometne «Lediņi» bijusi iestāde bērnu vajadzībām kopš 1927.gada, kad tur atklāja bērnu sanatoriju, 1960.gadā tur tika izveidota pionieru nometne, bet 1998.gadā bērnu atpūtas nometni pārņēma Jelgavas pašvaldības 1996.gadā dibinātais bērnu un jauniešu centrs «Junda». Kopš 2008.gada bērnu atpūtas bāze un nometne tiek pielāgota bērnu aktivitātēm arī ziemas periodā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas