Levits: Ja pēc ierobežojumu mīkstināšanas saslimstība ar Covid-19 palielināsies, būs jāprasa atsevišķu ministru demisija 14

Ja pēc ierobežojumu mīkstināšanas saslimstības ar Covid-19 rādītāji palielināsies, Ministru prezidentam būs jāprasa atsevišķu ministru demisija, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) preses konferencē žurnālistiem pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Tāpat Valsts prezidents norādīja, ka situācija valdībā ar lēmumu pieņemšanu un Covid-19 krīzes menedžmentu ir neapmierinoša. Viņa ieskatā, nav pieļaujams, ka ministri uzstājas kā savas nozares lobiji. Levits uzsvēra, ka Ministru kabinets ir atbildīgā institūcija, kurā ir jālemj par valsti kopumā, nevis par atsevišķām nozarēm.

"Katra nozare savus jautājumus virza uz priekšu, piemēram, šajā gadījumā attiecībā uz ierobežojumu atcelšanu, neraugoties uz to, kādas būs sekas valstij," patlaban notiekošo komentēja valsts pirmā persona.

Levits norādīja, ka, lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu, jāņem vērā epidemioloģiskā situācija un ekspertu paustais, kuri skaidri brīdinājuši, ka ierobežojumu mazināšana radīs lielu veselības sistēmas krīzi.

"Ja tomēr tiek pieņemti šādi lēmumi, balstoties uz atsevišķu ministru priekšlikumiem, tad pēc tam, ja saslimstības līmenis būs augsts vai ievērojami palielinājies, tad šiem ministriem būtu jāuzņemas personiskā atbildība," uzsvēra Levits.

Jau rakstīts, ka Ministru kabinets otrdien konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē ceturtdien, 25.februārī.

Plānots, ka tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas varētu tirgot no pirmdienas, 1.marta. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja, ka datums, no kura mazie veikali varēs atsākt darbu, tiks noteikts pēc diskusijām valdības sēdē ceturtdien.

Lai arī Veselības ministrija iebilst pret ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecības nozarē, tomēr virkne ministru EM priekšlikumam pauda atbalstu. Ņemot to vērā veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atzina, ka valdībā atbalstītais risinājums ir mazāk riskantākais no pārējiem EM piedāvātajiem variantiem tirdzniecības nozares atvēršanai.

EM valdībai otrdien piedāvāja lemt par kādu no pieciem variantiem tirdzniecības pilnīgai atjaunošanai ārkārtējās situācijas laikā, tostarp atcelt preču tirdzniecības ierobežojumus pavisam vai turpināt ierobežojumus tikai brīvdienās.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 14

vakcīna

Straujāki vakcinēšanas tempi vajadzīgi - citādi mēs te vēl ilgi mīcīsimies kamēr pārējā Eiropa jau atgriezīsies pie "normālas" dzīves.

pirms mēneša, 2021.02.24 14:34

guha

Un jegas no tas vakcinas nekadas,saslimt tapat var un ķelli ari tapat var nolikt.Ar vakcinu varbut atrak sanaks.

pirms mēneša, 2021.02.24 15:42

es

Kāpēc tik gausa vakcinācija, vai Vakcinācijas birojam par mazu alga? Brīnās, ka tik daudz mirušo, tā arī būs, ja vakcinācijas nebūs. Slaisti, strādāt vajag!

pirms mēneša, 2021.02.24 14:47

mēs

Ko dara Vakcinācijas birojs un VM. Gaidat kamēr puse Latrvijas apmirs, tad sāksiet strādāt, vai?

pirms mēneša, 2021.02.24 14:49

Dzintra

Viņi jau vakcīnas neražo.

pirms mēneša, 2021.02.24 14:57

Gma

Vācija daudzi atsakoties no AstraZaneca vakcīnas.Mums tā derētu,kam nepatīk,lai nelieto.Kad rinda pienāk,tad potē kāda dotajā brīdī ir atsūtīta.

pirms mēneša, 2021.02.24 15:35

bite

Pēc tāda paziņojuma mums necerēt uz ierobežojumu samazināšanu ,Šis cilvēks dzīvo citā realitātē un nesaprot, ka jo ilgāk būs ierobežojumi, jo mazāk būs to, kas tos ievēro! Cilvēki tajā visā neredz loģiku! Nolaidīsim valsti uz grunti, ar to tas beigsies!

pirms mēneša, 2021.02.24 15:56

Rudolfs

Man nav saprotams šis stulbums. Kāda te ministru vaina, kur ir slavenais Vakcinācijas birojs? Ja vakcinētu raitāk nebūtu tāda saslimšana, vai tas nav skaidrs arī prezidentam es nesaprotu. Brīžiem tāda sajūta, ka tur augšā sēž, nevis strādā un visi, kuri nedraudzējas ar galvām. Vajag vakcinēt, nav skaidrs, ka tad nebūs tāda saslimstība un mirstība. Tā vein liekas, ka valdībaa ior apmierināta ar šo lielo mirstību, ka nekā nedara vakcinācijas sakarā!

pirms mēneša, 2021.02.24 17:11

Gita

Te viens gudrīts raksta ka Vakcinācijas birojs neražo vakcīnas. Duburīt, ne par to iet runa. Kad ir vakcīnas arī tad nemāk noorganizēt raitu vakcināciju.

pirms mēneša, 2021.02.24 17:14

Kāpēc gaidīt?Ja redzams,ka ministrs nav spējīgs jāmaina laicīgi

pirms mēneša, 2021.02.24 17:27

cilvēks

Valdība dzīvo pasakā. Neapjaušot, ka tas brīdis, kad apstāsies viss un nebūs vairs ne, ko stimulēt, ne līdzekļu tam, ka naudas vienkārši vairs nav, jo cilvēki vienkārši atsakās maksāt nodokļus. Par pakalpojumiem čekus nevēlas ņemt ievērojami lielāka daļa klientu kā pagājšgad. Pat ne tādēļ, lai būtu lētāk, bet principa pēc. Vakar pirku nepieciešamu lietu no viena meistara, šis saka lai maksāju ar pārskaitījumu, jo skaidras naudas par daudz, bet bankā oficiālu ienākumu nav. Viss šķērsām. Bet kaut ko aizliegt vienalga cenšas. Aizdomīgi tuvu šķiet brīdis, kad pateiks - vakcīnas pērciet paši un ārstējaties paši, valsts kasē nodokļi ienāk tikai no rimi un maximas, pārējiem aizliegts strādāt.

pirms mēneša, 2021.02.24 18:30

Dada

Es atkal nolēmu turpmāk prasīt čekus par friziera, manikīra pakalpojumiem. Nākamajā krīzē meistari varēs saņemt lielāku atbalstu no valsts. :)

pirms mēneša, 2021.02.24 20:39

cilvēks

rīt jau būs pāri tūkstotim pozitīvo, sēdē izlems neko nevērt vaļā, varēsi vēl pusgadu manikirēties dzīvoklī. Bez čekiem, protams.

pirms mēneša, 2021.02.24 21:02

Jelgavniece

Ja to vakcīnu varētu nopirkt aptiekā, iepotēt var pats. Tas ir tik elementāri. Un neviens nebūtu jāapmāca par vairākiem desmitiem tūkstošu EUR.

pirms mēneša, 2021.02.25 01:23

Vietējās ziņas