Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz Lielupes piesārņošanas lietas risinājumam cer nonākt pavasarī

Tā kā šonedēļ jau otro reizi uz tiesas sēdi nebija ieradies viens no ekspertiem, Jelgavas tiesa tikai nākamā gada martā turpinās skatīt tā dēvēto Lielupes piesārņošanas prāvu, kurā par upes ūdens sagandēšanu prokurors vaino akciju sabiedrības «Jelgavas Cukurfabrika» valdes priekšsēdētāju Jāni Blumbergu. Pavasarī apritēs gads kopš prāvas sākuma un vairāk nekā četri gadi kopš upes piesārņošanas un ūdensdzīvnieku masveida bojāejas.

Šī bija jau ceturtā tiesas sēde, bet, kā stāsta prokurors Ilvars Kunigs, uz to nebija ieradies eksperts, kas pētīja Lielupes piesārņošanas iemeslus. Tā kā viņa neierašanās tiesā bijusi neattaisnota, turklāt jau otro reizi, pēc prokurora sacītā, «tiesai būs jālemj, kā viņu citādi nogādāt tiesā» piespiedu kārtā. Līdz šim nopratināti visi liecinieki un eksperti (izņemot vienu minēto), bet nākamajā sēdē 2010. gada 16. martā plānots uzklausīt vēl kāda vides speciālista viedokli. To pieprasīja Valsts vides dienesta juriste. Prokurors domā, ka līdz šīs prāvas iznākumam vairs nebūs ilgi jāgaida, jo pēc liecinieku nopratināšanas tiesa varēs ķerties pie debatēm un noteikt J.Blumberga iespējamo vainu Lielupes piesārņošanā 2005. gada nogalē un iepriekšējos rudeņos. Jau ziņots, ka prokurors uzskata – apzināti pieļauts būtisks kaitējums videi, kā rezultātā noslāpušas tūkstošiem zivju un vēžu, un tā nodarīšanā apsūdz J.Blumbergu. Tā ir pirmā tiesas prāva saistībā ar zivju masveida bojāeju. Pēc trīs gadus ilgušas izmeklēšanas Jelgavas tiesā lieta nonāca šāgada martā.Vasaras vidū pēc vienas no tiesas sēdēm LLU Vides un ūdenssaimniecības katedras vadītājs profesors Viesturs Jansons «Ziņām» sacīja: «Emocionāli var teikt un par 90 procentiem man liekas, ka Jelgavas Cukurfabrika ir vainīga.» Taču pierādījumi šajā lietā, viņaprāt, ir absolūti nepietiekami, un tas liecina par Valsts vides dienesta nekompetenci, uzsvēra profesors. Pēc viņa teiktā, pierādīt cukurfabrikas vainu nevarēs. Savukārt prokurors I.Kunigs nav noskaņots tik skeptiski. Viņš atgādina, ka liecinieku statusā pieaicinātie eksperti «nav tiesneši un procesa virzītāji, viņiem ir tikai zinātnieku viedoklis».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas