Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz pusdienlaikam nobalso gandrīz 11 tūkstoši jelgavnieku 8

Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija, ka tautas nobalsošanā līdz pulksten 12 Jelgavā nobalsojuši 10 839 jelgavnieki jeb 26,77 procenti no visiem balsstiesīgajiem.

Pilsētā aktivitāte bija nedaudz zemāka nekā valstī kopumā, kur nobalsojuši 26,85 procenti.Jelgavas novadā savu izvēli pauduši 24,68 procenti , bet Ozolnieku novadā - 21,57 procenti.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jādzīvo tālāk

"tas pats" - tas jau arī būs dienaskārtības jautājums, jo referenduma situācija un krievvalodīgo argumenti absolūti loģiski, objektīvi un pašsaprotami nodemonstrēja, ka krievvalodīgie ir kā atsevišķa kopiena, un tas ir nepieļaujami, tāpēc būs jāpārskata arī skolu jautājums - Ušakova un SC Rīgas manierē, ja nepatīk, ka piemin "Visu Latvijai" :))
ASV ir 2 953 000 krievu - tas ir vairāk nekā iedzīvotāju visā Latvijā
Cik ASV ir krievu skolu (uz valsts rēķina)? NEVIENAS
Vai krievu valodas lietojums ASV sarucis, vai krievi apdraudēti? Otrādi - pēc statistikas, krievu valodas lietojums ASV ir drošs, un tas pat audzis starp draudzīgiem cittautiešiem, etniskos amerikāņus ieskaitot.
Secinājums - krievu skolu reforma tikai uzlabos saliedētību, un nekādā mērā nemazinās krievu iespējas. Tīra loģika.

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 22:51

tas pats

Un tās krievu skolas Rīgā Ušakovs slēdza tāpēc, ka vairs nevarēja nokomplektēt, jo viņi pārgāja uz latviešu skolām.
Vismaz cerība, ka kaut kur blakus ir normāli krievi, kas neuzskata iekļaušanos Latvijas tautas sabiedrībā sev par "asimilāciju". Viņu dzīve ir tikpat krieviska ikdienā, nekādu problēmu ar latviešu valodu (krievu bērni latviešu skolās regulāri uzvar olimpiādēs), un tāpēc viņi nav "pārlatviskojušies".
Par laimi, ne visi krievi ir tādi urlas, kā šādu komentāru rakstītāji. ;)

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 20:24

tas pats

to - pēdējam komentam. 18.02.2012. 19:01:47

Tad ju tev vajadzēja balsot pret Rīgas domes partiju SC! :DDD Visu Latvijai! tikai gribēja legalizēt to, ko krievs Ušakovs jau dara! :) Beidz šito politiķu demagoģiju. Ušakovs neko Saeimā niesniedza un nepaziņoja, bet reāli krievu SC vadība Rīgā pēdējos gados JAU IR SLĒGUSI vairākas krievu skolas! Un neviens tam neprotestēja, jo Rīgā netrūkst gudru un izglītotu krievu ģimeņu, kas bērnus sūta latviešu skolās, kas viņiem dot tālākas priekšrocības augstskolām un citām iespējām (arī darba tirgū).
Es domāju, ka krievu skolas arī ir divvalodības (nespējas runāt latviski) un referenduma cēlonis. Latvieši pieprasīs krievu skolu slēgšanu, un visticamāk tieši tas arī notiks pēc šā referenduma. Un, ja VL! toreiz nesavāca parakstu, tad tagad savāks.

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 20:21

jurītim

Kaut kā baltkrievi, ukraiņi uc. tautības pārstāvji neprasa savu valodu par otro vai trešo valsts valodu!!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 19:42

ribo

Krievu skolas vajadzēja slēgt jau 1991 gadā!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 19:39

pēdējam komentam.

Domājat, ko rakstat?
Tas viss sākās tik tāpēc,ka latvieši ierosināja slēgt krievu skolas, un tas no krievu puses bija kā pretgājiens jums. Nevajadzēja ākstīties un šķelt sabiedrību, paši vien iesākāt, bet tagad tik - krievi, krievi! Un nevajag aizmirst faktus, tēlojot,ka latvieši visu šo lietu neiesāka!

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 19:01

juritim

Tu esi ne tikai kurls, bet arī sklerotiķis.
Kurš tad ierosināja šo referendumu? Krievi.
Lindermans ir viens no Krievijā aizliegtās neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas līderiem, ilgstoši atradies ieslodzījumā Krievijā, līdz 2008.gadā viņš izdots tiesāšanai Latvijā. Viņa retorika ir citāti no Hitlera darbiem, kuros ebreji aizstāti ar latviešiem un "jūdu mafija" aizstāta ar latviešu "labējo nacionālistu valdību". Un šāda neonacista un fašista pavadā tagad danco daudz Latvijas krievi un - neliek tautu mierā! Tas ir tikai nožēlojami...

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 15:49

juritis

Tākā esmu kurls,man pie vienas vietas,kurā valodā jūs tur buldurējat!
Darbu atņēmāt,algas nav,pensiju arī nedodat.
Padomju laiku jau nav divdesmit gadu,bet jūs tik un tā vainojat krievvalodīgo tautu!
Kungi ķīvējas-nabagi stīvējas!Neliek to tautu mierā!

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 14:04

Vietējās ziņas