Līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei piešķirts 211 īpašumiem 1

Arī šogad jelgavniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izbūvei ielās, kurās jau ir izbūvēti centralizētie sadzīves kanalizācijas tīkli, – pieteikumu iesniegšana noslēdzās 1.jūnijā. SIA "Jelgavas ūdens" saņēma 215 pieteikumus, pašvaldības atbalsts šobrīd piešķirts 211 pieslēgumu izbūvei par kopējo līdzfinansējuma summu 70 845 eiro. Taču vēl par četriem iesniegumiem līdz jūlijam tiek gaidīti precizējumi pieteikumos, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

SIA "Jelgavas ūdens" projektu īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode uzsver, ka šogad pašvaldības atbalsta programmā saņemts rekordliels pieteikumu skaits. "Galvenokārt tas varētu būt saistīts ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas 5. kārtas būvdarbu pabeigšanu, kas iespēju savu īpašumu pieslēgt centralizētajiem pilsētas kanalizācijas tīkliem tagad sniedz daudz plašākam iedzīvotāju lokam," skaidro I.Strode.

Lielākā daļa saņemto pieteikumu – 207 – ir no privātmāju īpašniekiem par kanalizācijas pievada izbūvi ar atviegloto procedūru, kad darbus paredz veikt pats īpašnieks vai būvkomersants saskaņā ar pievada novietojuma plānu. Šādā gadījumā no pašvaldības var saņemt līdzfinansējumu 15 eiro apmērā par viena vesela kanalizācijas tīkla metra izbūvi (ieskaitot skatakas), bet nepārsniedzot 500 eiro par viena pieslēguma izbūvi.

Divi pieteikumi saņemti no vienģimenes māju īpašniekiem, kur kanalizācijas pievada izbūve jāveic saskaņā ar apliecinājuma karti, kas ļauj pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 1000 eiro par pieslēguma izbūvi.

Savukārt vēl divi pieteikumi saņemti no daudzdzīvokļu mājām, kam programmā pieejams atbalsts līdz 75 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro.

Kopumā šajā programmā šogad pieejamais pašvaldības finansējums bija paredzēts 43 000 eiro, taču līdz 1. jūnijam pieteikumi bija iesniegti par kopējo līdzfinansējuma summu 70 845 eiro.

Lai līdzfinansējumu kanalizācijas pievada izbūvei varētu sniegt visiem pretendentiem, kuri atbilst atbalsta saņemšanas nosacījumiem, Jelgavas pašvaldība no izdevumiem neparedzētiem gadījumiem šai atbalsta programmai piešķīrusi 27 845 eiro papildu finansējumu.

Foto: Jelgavas pilsēts pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Indāns

Es dūmoju, ka latvīšim ir dīzgon švaka humora izjiuta, izjamūt latgalīšus. Latgalīšim ir cīši loba humora izjiuta. Maņ ruodīs, ka humors i smīkleiguos epizodis ir partū, ka latgalīši muok pasasmīt poši par sevi. Maņ kai latgalīšam nav problemu smītīs ni par latgaliskū, ni sevi i ari par vysu puorejū. Es nadūmoju, ka tymūs video mes smējemēs par latgalīšim, mes smejamēs par sevi. Maņ pateik tuos komiskuos lītys, tys vyss ir tik smuki. Tradicionalisms ir sasajaucs ar vysu. Maņ ir tik daudz meilu, smīkleigu stuostu nu Latgolys. Tū koloritu praktiski nikur cytus navar sastapt.

pirms mēneša, 2021.06.21 13:16

Vietējās ziņas