Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākā daļa aptaujāto Tērvetes novada iedzīvotāju pašvaldību labprātāk redz Jelgavas novada sastāvā 4

Aptuveni 60 procenti no Tērvetes novada iedzīvotājiem, kas izvēlējušies piedalīties pašvaldības rīkotajās sapulcēs par plānoto administratīvi teritoriālo reformu, savu pašvaldību turpmāk labprātāk redzētu Jelgavas, nevis Dobeles novada sastāvā, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Tērvetes novads pašlaik neiztur divus likumā paredzētos novada kritērijus - iedzīvotāju skaits nesasniedz vismaz 4000 iedzīvotāju un nav ciema ar iedzīvotāju skaitu virs 2000. Neskatoties uz to, novadā rīkotas sapulces ar mērķi aptaujāt iedzīvotājus.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem gada sākumā novadā bijuši 3339 iedzīvotāji. Domes sniegtā informācija liecina, ka aptaujā piedalījušies 113 iedzīvotāji. 93 procenti no aptaujātajiem atbildējuši, ka novadu redz kā atsevišķu administratīvo teritoriju, ja tas jaunās reformas rezultātā būtu iespējams.

Savukārt, izvēloties starp novadiem, kuriem pievienoties, aptuveni 60 procenti izvēlējušies Jelgavas novadu tā esošajā teritorijā, bet 30 procenti - Dobeles novadu. Domē novērots, ka ka sapulču vietās, kuras ir tuvāk Dobeles novada robežai, vairums dalībnieku bija par pievienošanos Dobeles novadam, bet Augstkalnes, Zelmeņu un Tērvetes sapulču dalībnieki domāja, ka labāka nākotne sagaida Jelgavas novada sastāvā.

Aptuveni desmitā daļa atturējās viedokli paust.

Domē norāda, ka iedzīvotāju aptaujai bija informatīva nozīme, lai iedzīvotāju viedokli varētu paust Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Ministrijas izstrādātā karte paredz Tērvetes novadu pievienot Dobeles novadam, taču jau iepriekš pausts, ka Jelgavas un Tērvetes novadu pašvaldības jau ir sākušas apspriest iespējamo apvienošanos.

Foto: Eva Pričiņa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

3.14...

Virsraksts ir graujošs!
Aptaujā piedalījās 3% novada iedzīvotāju (113 galvas), no kuriem 105 galvas pastāv uz Tērvetes novada saglabāšanu. Jelgavas novadā vēlas nokļūt 60% no atlikušajām 8 galvām - PIECI CILVĒKI!
"Izcili" reprezantīvs pētījums.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.28 09:24

Laboju!

Pilnīgi aplams jūsu aprēķins. Iespējams, raksta autors pie tā vainīgs.
Bija 2 aptaujas.. 1) Ja būtu tāda iespēja, vai vēlaties palikt patstāvīgs novads?
2) Ja jāizvēlas, tad kuru novadu labāk gribat: Dobeles vai Jelgavas?
Uz otro jautājumu arī atbildēja visi 113 iedzīvotāji kas bija ieradušies..

Pie tam, statistiku tā arī mēra.. Visās aptaujās un pētījumos ko latvijā veic, arī Saeimas vēlēšanu provizoriskos rezultātus, kas vairumā gadījumu ir ļoti precīzi, aptaujā ne vairāk kā 5% no balstiesīgajiem.. tieši tā pat kā šajā gadījumā..

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.31 11:07

Un

Ļoti pareizi, Dobele tik nolaista pilsēta, ka reti kur tādu atrast, pilns ar graustiem , grāvji un upe smird,jo privātie laiž kanalizāciju, pašvaldība pilna ar veciem opjiem un omēm, kuriem tik interesē padzert kapiju un klačot, nolaistu Tērveti ātri vien.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.30 18:44

dobelniece

Tikai un vienigi pie Jelgavas.Dobele ir panikusi tur neka nav.ja vajag arstu specialistu,Vid,zemesgramatu,VSAA un citas iestades,tas jau sen visas ir sasniedzamas ar normalu darba laiku Jelgava. Ja Dobele ir palikusi kada tantina,tad tas ir nezeligs parpratums.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 16:55

Vietējās ziņas