Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākā neziņa un satraukums - pensionāriem

Vai tiesa, ka no 1.jūlija pensijas vairs nepiegādās mājās? - tas bija tikai viens no daudziem jautājumiem, kas «Zemgales Ziņu» rīkotajā telefonakcijā tika uzdots Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Jelgavas nodaļas vadītājai Dacei Oltei.

«Vēl skaidri nav zināms, bet ļoti iespējams. Jautājums tiek risināts, jo Latvijas Pasts būtiski paaugstinājis maksu, ko no valsts budžeta VSAA pastam maksā par katru pensijas piegādi mājās. Tā kā līdzekļu valstij trūkst, tās mājās plānots piegādāt tikai tiem pensionāriem, kuriem tas tiešām būs ļoti nepieciešams. Viens no projektiem - pensiju dzīvesvietā piegādās visiem, kuri vecāki par 75 gadiem, 1. un 2.grupas invalīdiem, kā arī tiem 3.grupas invalīdiem, kuriem ir apgrūtinātas pārvietošanās spējas,» skaidro D.Olte, rosinot visus, kas to var, padomāt par iespēju pārskaitīt pensiju uz kontiem (bankās vai pastā).Interese un satraukums par dažādiem jautājumiem šoreiz skāra kā vecos, tā jaunos cilvēkus. Daudzi bija satraukušies par gaidāmajām izmaiņām pensiju piegādē, vēlējās uzzināt par to indeksāciju, kā arī - cik ilgā laikā notiek pensiju pārrēķināšana, un bija nobažījušies, vai to nesamazinās. Ne reizi vien tika uzdoti dažādi jautājumi saistībā ar bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu.D.Oltes sniegtās atbildes uz lasītāju jautājumiem lasiet trešdienas, 8.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas