Lielplatonē durvis ver sensorā istaba

"Interreg V-A" Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projekta “Daudzfunkcionālo centru - vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju attīstība” (OCTOPUS) ietvaros aprīļa sākumā savas durvis Lielplatonē vēra sensorā istaba. Sensorā istaba kā sociālās iekļaušanas pasākums izveidota Dienas aprūpes centra “Upe” telpās, ko par projekta piešķirtajiem līdzekļiem un pašvaldības līdzfinansējumu iekārtojusi Jelgavas novada pašvaldība. Primāri šī istaba paredzēta dienas aprūpes centra klientiem, senioriem, riska grupu bērniem, jauniešiem, ģimenēm, kā arī Lielplatones pamatskolas jeb atbalsta centra audzēkņiem, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. 

“Sensorā istaba ir īpaši veidota, pārdomāti plānota telpa, kas palīdz pozitīvi iedarboties uz cilvēka sajūtu orgāniem. Telpa var tikt izmantota kā relaksācijas istaba ar mērķi sniegt nomierinošu un atslābinošu efektu (piemēram, pie psihosomatiskām saslimšanām, stresa, depresīvu stāvokļu gadījumos), kā arī tonizējoša, stimulējoša un attīstoša efekta sasniegšanai (piemēram, emocionālās sfēras traucējumu (bailes, noslēgtība) gadījumos). Mēs ticam, ka šī brīnumu istaba sniegs nozīmīgu atbalstu daudziem novada iedzīvotājiem šajos izaicinājumu pilnajos laikos,” stāsta Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Lai saņemtu informāciju par sensorās istabas pakalpojumiem un iespējām tos saņemt, pašvaldība aicina sazināties ar “Upe” sociālo darbinieci Rutu Kiščuku pa tālruni 22349608 (darba dienās no pulksten 8 līdz 17.

Projektu kopīgi īsteno Zemgales plānošanas reģions kā vadošais partneris, Lietuvas partneri - Pluņģes rajona pašvaldība, Biržu rajona pašvaldība un Rokišku novada izglītības centrs, kā arī trīs Latvijas pašvaldības - Jelgavas novada pašvaldība, Auces novada pašvaldība un Vecumnieku novada pašvaldība.

Projekta kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 599 737,33 eiro. Savukārt Jelgavas novada pašvaldības daļu veido 116 357,98 eiro, no kuriem 98 904,30 eiro ir ERAF finansējums (85%) un 17 453,68 eiro Jelgavas novada pašvaldības finansējums (15%).

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas