Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielplatonē veidos dienas aprūpes centru

Līdz ar partneru pirmo kopīgo tikšanos, kas norisinājās 18. jūnijā, starts dots Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektam “Daudzfunkcionālo centru – vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju – attīstība”. Tā gaitā plānots veicināt sociālo pakalpojumu pieejamību un sociālo iekļaušanos riska grupas ģimenēm, senioriem un cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem, “Ziņas” informē projekta koordinatore Annija Klovāne.

Projektu kopīgi īstenos Zemgales Plānošanas reģions kā vadošais partneris, Lietuvas partneri Pluņģes un Biržu rajona pašvaldības, Rokišku novada Izglītības centrs, kā arī trīs Latvijas pašvaldības – Jelgavas, Auces un Vecumnieku novada pašvaldība.

“Jelgavas novadā veidos dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem – tas atradīsies Lielplatones pamatskolā–atbalsta centrā ar adresi – Lielplatones skola. Personām ar kustību traucējumiem plānots atjaunot un pielāgot desmit telpas – divas aktivitāšu telpas, sensoro istabu, konsultāciju telpu, virtuvi u.c. Dienas aprūpes centrā ierīkotā sensorā istaba būs pieejama ne tikai centra klientiem, bet plašākam iedzīvotāju lokam – gan Lielplatones pamatskolas audzēkņiem, gan senioriem, gan riska grupā esošiem bērniem un jauniešiem. Sensorā istaba ir īpaši organizēta un ar dažādiem stimulatoriem piesātināta vide, lai iedarbotos uz cilvēka sajūtu orgāniem. Telpa var tikt izmantota kā relaksācijas istaba – sniegt nomierinošu un atslābinošu iedarbību, bet var nodrošināt arī tonizējošu, stimulējošu un attīstošu efektu,” komentē sociālo un veselības projektu vadītāja A.Klovāne.

Dienas aprūpes centrs durvis vērs 2021. gada jūnijā, un paredzēts, ka līdz 2022. gada maijam tas spēs nodrošināt vismaz 12 personu ar garīga rakstura traucējumiem sociālo aprūpi, sociālo prasmju attīstīšanu, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanu, kā arī sniegs atbalstu sociālo problēmu risināšanā personai un viņas likumiskajiem pārstāvjiem.

Projekta kopējais ERAF finansējums ir 600 000 eiro, savukārt Jelgavas novada pašvaldības daļu veido 116 357,98 eiro, no kuriem 98 904,30 eiro ir ERAF finansējums (85%) un 17 453,68 eiro Jelgavas novada pašvaldības līdzekļi (15%).

Divu gadu laikā partneru pašvaldībās tiks izveidoti četri jauni sociālie pakalpojumi – dienas centrs, dienas aprūpes centrs, kopienas centrs un multifunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs – un piedāvāti 14 jauni sociālās iekļaušanas pasākumi – sensorā istaba, mākslas un teātra studijas, angļu valodas kursi, mūzikas un sporta nodarbības, jauno tehnoloģiju mācības senioriem, mācību kursi vecākiem ar bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, bērnu atpūtas nometnes u.c.

Projektā partneru pašvaldību speciālisti piedalīsies četros pieredzes apmaiņas braucienos un trīs dienu mācību pasākumā, taps vadlīnijas daudzfunkcionālajiem centriem, lai tie veiksmīgāk īstenotu dažādus sociālos un iekļaušanas pasākumus, piemēram, kultūras, sporta un izglītojošas aktivitātes dažādām mazaizsargātām mērķgrupām. Projekta partneri īstenos arī vairākus kopīgus sociālās iekļaušanas pasākumus – pārrobežu pasākumu senioriem, nometni riska grupas bērniem un mūzikas svētkus bērniem ar invaliditāti.

Jaunie sociālie pakalpojumi un sociālās iekļaušanas pasākumi Latvijas un Lietuvas reģionos kļūs pieejamāki vairāk nekā 700 cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, senioriem, ģimenēm ar bērniem ar invaliditāti un bērniem, jauniešiem, kas pakļauti riskam.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas