Lielupē un Ozolnieku ezerā peldēties atļauts

Pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm atļauts peldēties 55 no 56 oficiālajām peldvietām, informē Veselības inspekcija. Tostarp peldēties drīkst peldvietās abos Lielupes krastos Jelgavā. Peldei ūdens nav piemērots Salacgrīvas novada Liepupes pagasta Tūjas peldvietā “Krimalnieki”, kur konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums.

Atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam neoficiālajās peldvietās, paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties Daugavā pie akciju sabiedrības “Kvadrāts” un aizliegums peldēties Daugavā Daugavmalas ielas un 15. līnijas krustojuma peldvietā Rīgā, Dārziņu apkaimē. Kā ziņo Ozolnieku novada pašvaldība, institūta “Bior” veiktā ūdens kvalitātes pārbaude Ozolnieku ezerā uzrādījusi labus rezultātus, peldēties ezerā ir atļauts.

Aizliegums nepeldēties attiecas uz visām iedzīvotāju grupām, savukārt ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem regulāri tiek informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība.

Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama tīmekļa vietnē www.vi.gov.lv.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim –, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 7. un 8. augustā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas