Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupes krastā atklātais piesārņojums nav naftas produkts

Izpētot grunts un ūdens paraugus, SIA «VentEko» secinājusi, ka jūlija beigās Lielupes labajā krastā lejpus dzelzceļa tiltam atklātais piesārņojums nav vis naftas produkti, bet gan melase - cukura ražošanas blakusprodukts.

Jau ziņots, ka, sākot Lielupes gultnes tīrīšanas darbus, upes krastā un Lielupē netālu no dzelzceļa tilta 23.jūlijā tika atklāts it kā naftas produktu piesārņojums. Sākotnēji speciālisti pieļāva, ka šī ap kvadrātmetru platībā izplatījusies viela tur nokļuvusi no tuvējā dzelzceļa.Kā «Ziņām» pastāstīja aģentūras «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Dzidra Staša, uzreiz pēc piesārņojuma konstatēšanas dambja izbūves darbi lejpus tiltam tika apturēti un šī teritorija - ierobežota. Pēc «Pilsētsaimniecības» aicinājuma SIA «VentEko» veica grunts lāzerzondēšanu potenciāli piesārņotajā vietā Lielupes krastā. Šajā zonā tika paņemti grunts un gruntsūdens paraugi, kam laboratorijā noteica piesārņojumu. Darba beigās iesniegts pārskats par izpētes rezultātiem, un tajā redzams, ka zaigojošā viela, kas izskatījusies pēc naftas piesārņojuma, patiesībā ir melase. Šī organiskā viela videi kaitējumu nevar nodarīt.Melase ir cukura ražošanas blakusprodukts - brūna, salda sīrupveida masa, ko lauksaimnieki izmanto lopbarībai. Ticamākais, ka melase Lielupes krastā uzkrājusies Jelgavas cukurfabrikas darbības laikā.Par pārbaudes rezultātiem «Pilsētsaimniecība» informējusi Jelgavas Reģionālo vides pārvaldi. Pēc tās atzinuma tiks atsākti dambja būvniecības darbi netālu no dzelzceļa tilta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas