Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepiņš pārmet, ka Jelgavas dziesmas klipā slavina Rāviņu; izrādās, ka domniekiem parādīts cits klips (papildināts) 42

Jelgavas Domes deputāts Dainis Liepiņš («Reģionu alianse») šodienas sēdē pauda viedokli, ka dziesmas «Satiksimies Jelgavā» videoklipā kadros nedrīkst rādīt Domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu (ZZS), jo klips ar viņa dalību atgādina partijas politisko reklāmu. Pašvaldība pēc sēdes skaidro – notikusi tehniska kļūme un sēdē parādīts viens no klipa variantiem, bet gala variantā, kas izvietots pašvaldības mājas lapā, A.Rāviņa nav.

Šodien, sākoties Domes sēdei, deputāts Jurijs Srods («Visu Latvijai!»-TB/LNNK) ierosināja noskatīties nesen tapušās Jelgavas dziesmas «Satiksimies Jelgavā» videoklipu, jo ne visi to ir redzējuši.Sēdes noslēgumā tas arī tika izdarīts, taču pēc aplausiem jautājumi pašvaldības pārstāvjiem radās deputātam D.Liepiņam. Viņš vēlējās noskaidrot, kur varēs noskatīties videoklipu. Saņemot atbildi, ka tā būs pieejama pašvaldības mājas lapā, deputāts pauda, ka to nedrīkst saukt par dziesmu Jelgavai, jo klipā parādās A.Rāviņš. «Tā ir vienas konkrētas partijas reklāma,» pārliecināts viņš, piebilstot, ka tad tā vairs nav jelgavnieku dziesma.A.Rāviņš paskaidroja, ka dziesmu veidojuši mūziķi un arī videoklips ir viņu darbs.Pašvaldības pārstāve Līga Klismeta ap pulksten 14.30 zz.lv informē, ka sēdē tehniskas kļūmes dēļ parādīts neīstais klipa variants, bet gala variantā A.Rāviņš nemaz neparādās.

Pievieno komentāru

Komentāri 42

RIX

Piekrītu "vērtībām".
No savas puses tik piebildīšu, ka tāpēc tas nenozīmē, ka šīs dziesmas autori būtu velti centušies. Ar to viņi piedalās kopējā procesā, pienesot savas iidejas. Un pastrādājuši centīgi.
Taču šai būtu jābūt vienai no daudzām dziesmām, kas veltītas Jelgavai. Ar laiku dome tās kaut izlasē diskā varētu izdot (ar kritēriju, ka tās visas nebūs radījuši tikai un vienīgi "Jelgavas mūziķi", kas spieto ap Zilā Kirgīza grupu un Torņa pasākumiem)
Tādas "pilsētas dziesmas" statuss rodas tautā, un to nenosaka pašvaldība - tā arī ir Rāviņa kantora kļūda un viņu stulbuma apliecība.
Vienkārši aizvien biežāk un biežāk jelgavnieku sāk paši skandēt kādu dziesmu, un tad konstatē, ka tā kļuvusi par pilsētas dziesmu. Tā ir, Rāviņ, tāds statuss rodas "no apkšas", nevis "no augšas".
Tikpat labi, varbūt "Prāta vētra" jau sen tādu ir radījusi, tikai sabiedrība nav tam nobriedusi. Piemēram, kāpēc ne "Es izvēlējos palikt"? Ļoti skanīga, un daudzi viesībās to jau sen uzdzied no brīva prāta. Varbūt "Prāta vētrai" jāizjūk un jākļūst par vēsturi, ka pēkšņi novērtēs, ka jau sen bijusi "pilsētas dziesma", tik esam nezin ko gaidījuši?

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 15:30

to sviesc

tavs ieteikums ir vēl nejēdzīgāks (nevis jēdzīgāk) :DDDDD

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 15:15

sviesc

Jēdzīgāk gan būtu izsludināt konkursu par Jelgavas himnu un uzvarētājam pasniegt kārtīgu balvu naudas izteiksmē. Tad arī Liepiņš varētu kādu peršu sacerēt un iesniegt komisijai.

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 14:28

vērtības

Dažiem vajag ielāgot GALVENO - Tādas dziesmas nerodas pēc pasūtījuma vai vienkārši paprasot!
Te nevajag nekādu apspriešanu un nevajag ieteikumus! Vienkārši vajag sagaidīt, kad tāds hīts piedzimst pats no sevis!

Kamēr publika vai mūziķi, lai cik talantīgi, to nesapratīs, tikmēr nekas tāds arī neradīsies, jo varbūt neizdodas pašam, bet esi saklausījis kādam citam. Tak pašu egoisms noraks jebkādu radošu dzirksteli. Bet Jelgavas egoistam Nr.1 Rāviņam smadzenes nespēj apjēgt tādu patiesību. Viņš vispār ir nespējīgs saskatīt citu idejas, kur nu vēl izvērtēt! :D
Es vispār neapspriežu šo konkrēto dziesmu.

Piemēram, ja cilvēkam jāraksta "Visiem āžiem tāpat neizpatiksi!", tad viņam nav par to sajēgas. Tā parasti izvērtē individuālu mākslas darbu individuālā stilā. Bet, kā mēs to zinām no piemēriem pasaulē un Latvijā, reizēm uzrodas dziersmas, kas beigu beigās "izppatīk visiem āžiem" un visām gaumēm.
Šāda publiska dziesma bieži mākslinieciski ir pat nevērtīga ("Bilžu" "Tikai tā" nepavisam nav meistardarbs kompozīcijā, tā pat ir primitīva), bet - visdažādākie cilvēki sajūt tās dvēseli.

Kam pieleca, tas sapratīs.

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 13:45

Žukovkas betmens

to Greex - tieši tā, bet laikam bezjēdzīgi to skaidrot tādiem, kas tādas lietas nespēj izvērtēt...

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 13:31

Žukovkas betmens

to hiacinte - Kur teikts, ka "Liedagā" ir Liepājas himbna? Arīu tā Kalniņam ir tikai dziesma, bet tai piemīt himniskuma iezīmes kompozīcijā (viegla melodija, kas pati par sevi uzvedina uz dziedāšanu masās neatkarīgi no fonogrammu neesamības).

to Minka Žukovkas betmenam & hiacinte - nu kur var būt tik aprobežoti radījumi, ka neredz to, kas acu priekšā uzrakstīts? Man nav ko pilst tam, ko jau raksta:
stīga 26.07.2012. 18:49:03
"himnai" - Tur jau tā lieta, ka tādas dziesmas pēc pasūtījuma nerodas. Varbūt arī PV to vēl sacerēs, bet varbūt kāds cits. Tādas dziesmas rodas savā ziņā nejauši. Bet to Rāviņa pašapmierinātības aizmiglotais prāts neapjēgs.

Atliek secināt, ka dažiem komentētājiem stulbuma radīta pašapmierinātība ir Rāviņa līmenī, nejēdzot, kā tādas novadu, pilsētu, valstu, tautu dziesmas rodas! Pilnīgs vāks, kāda vispār ir cilvēku izglītība?! Par inteliģenci nerunāšu.

Nav nozīmes, vai tādu dziesmu rada Prāta vētra, Imants Kalniņš, ielu muzikants vai TV šova dalībnieks. Tak pasaules kultūras vēsturē ir pierādījies, ka šādas dziesmas tauta izvēlas pati un tās nerodas pēc pasūtījuma. Tāpēc varat arī negaidīt no Prāta vētras to dziesmu, jo runa ir par pavisam ko citu.
Un šī, kaut arī dziesma (nevis himna), tik un tā nav tāda. Tā nav tautai viegli un patīkami "sagremojama" pat tad, ja kā popdziesma tā būtu teicama un ideāla!

Piebildīšu, ka pats esmu spēlējis grupā (ne gluži Jelgavas) un uzskatu, ka arī mēs neesam radījuši neko paliekošu. Reizēm, noskaidrojot patiesas vērtības, vajag pskatīties uz reālu īstenību atvērtām acīm un skaidru saprātu...

Bet nav jēgas strīdēties, jo ir tāda absolūta patiesība, ka laiks visu pierāda un parāda... :) Šī dziesmiņa laika pārbaudi neizturēs, pat ja Rāviņa PRisti to ar varu uzspiedīs... :)

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 13:27

Rublis

Pareizajā klipa variantā jābūt Brigmanim un Caunem , jo tie ir spicākie ZZS veči

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 13:15

Atvainojot

iepriekšējais koments bija to Greex un kritizētājiem

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 12:33

to Greek

Ar slikto atmiņu nav jālepojas :D
No klipa var saprast, ka tas faktiski nav klips, bet uzfilmēta uzstāšanās. Tātad vēl līdz galam nenoslīpēts darbs.
Kritizēt var jebko, bet vai kritizētāji māk arī sniegt priekšlikumus, būt radoši un varoši. Diemžēl, nē !

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 12:32

kkk

Dziesma,kuru negribaas klausities otro reizi.Ljoti prasts gabals....

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 10:57

Paziņa

Erita un Uldis ir malači!Viņi ir uzrakstījuši dziesmu par Jelgavu!Kādam citam mūziķim ir bijusi tāda doma?!Nevienam pašam!Mums Jelgavā ir daudz mūziķu.Tikpat labi Anete varēja arī pacensties,vai Fakts..Ja nav pilsētas patrioti,tad arī dziesmu par Jelgavu nesarakstīs!
Ja nepatīk dziesma tad neklausies!Visiem āžiem tāpat neizpatiksi!

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 09:49

Juris34

Lieliski var redzet ar ko nodarbojas Domes darbinieki ! Tas tikai lieciena, ka vini tiesam aiz garlaicibas darba beidzas nost. Jeb varbut viniem visiem ir obligati jaraksta, savadak atlaidis no darba

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 23:29

no psihenes

Dažiem Rāviņa bandas piekritējiem nekādi nepielec, ka deputātiem parādīja dziesmu ar Rāviņu, bet internetā ir ielikuši bez viņa. Liepiņš pilnīgi pareizi uzcepās, jo Rāviņa nekaunībai nav robežu. Tagad mums visiem jāseko līdz, vai vienā brīdī "tā netīšām" neparādīsies atkal zagli Rāviņu slavinošais variants.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 21:49

Greex

Pusdienlaikā beidzot noklausījos to dziesmu, ap kuru sākušas virmot gandrīz vai tikpat lielas kaislības, kā savulaik par 30. gados sacerēto "Gloomy Sunday". Nu ko lai saka - neatceros vairs ne vārdus, ne arī kādu no tām trim vai četrām melodijām, kas periodiski mainījās dziesmas laikā. Dziesmiņai jau nav ne vainas, bet tā ir tāda - tipiska popmūzika. Jeb runājot ministra vārdiem "Nasing spešel"...

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 21:43

fakeheims

dziesma stulba uz reiz var redzet ka kada pasutijums ne tur kads teksts normals ne klips, ta vien izskatas ka reklame ravina kunga sasniegumus vina valdisanas laika.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 21:12

Minka Žukovkas betmenam

Nez kāpēc par tik gadiem Prātniekiem pat nav prātā ienācis sacerēt dziesmu SAVAI pilsētai...Tā ka nečivini...

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 21:08

hiacinte

1. cik var gaidīt no Prāta vētras dziesmu? 5,10, 20 gadus?
2. nekur neesmu dzidējusi, ka Satiksimies Jelgavā ir himna. Pilsētas dziesma - kaut kā tā
3. nu paskatijos to klipu vēlreiz. nu nav tur Rāviņa
4. dziesma ir forša un ES to dziedāšu!! :)

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 19:19

stīga

"himnai" - Tur jau tā lieta, ka tādas dziesmas pēc pasūtījuma nerodas. Varbūt arī PV to vēl sacerēs, bet varbūt kāds cits. Tādas dziesmas rodas savā ziņā nejauši. Bet to Rāviņa pašapmierinātības aizmiglotais prāts neapjēgs.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 18:49

stīga

Piekrītu Žukovkas betmenam. Par to izcilās vienkāršības maģiju.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 18:35

Vietējās ziņas