Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līvbērzē parādu dēļ draud nepieslēgt apkuri 18

Kaut arī iedzīvotāji izteikuši vēlmi sākt apkures sezonu, Līvbērzē siltumu pagaidām piegādā vien piecām mājām no 13. «Kad sāks kustēties parādu samaksa, apkuri pieslēgsim,» saka uzņēmuma «Palīgs L» vadītājs Gunārs Smilga. Kaut arī par iepriekšējo sezonu šajās mājās nav norēķinājies tikai viens vai pāris dzīvokļu, par ķīlniekiem kļuvuši un ziemu ar bažām gaida arī pārējie.

Kad Anna Rusecka no trīsstāvu mājas Bērzu ielā 1 pirmdien palūdza SIA «Palīgs L» ēkai pieslēgt apkuri, uzņēmumā viņai pateikts, ka siltuma nebūs. Kā iemesls minēts fakts, ka viens no 15 dzīvokļiem arvien nav norēķinājies par iepriekšējā sezonā piegādāto siltumu. Nesamaksātā summa – 280 latu. Viņa uzņēmumā uzzināja ne tikai parāda apmēru, bet arī nemaksātāja dzīvokļa numuru un tā saimnieku vārdu. Tās pašas dienas vakarā ap pussešiem apkure gan pieslēgta ar norunu, ka kaimiņi mēģinās pierunāt nemaksātāju parādu segt iespējami drīzā laikā. «Biju aizgājusi, bet pēc sarunas izskatījās, ka viņa negrasās maksāt,» teic A.Rusecka. SIA «Palīgs L» vadītājs G.Smilga nenoliedz, ka uzņēmums ar apkures sezonas sākumu vilcinās ievērojamo parādu dēļ. Plašāk lasiet rītdienas, 8.oktobra, «Zemgales Ziņu» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Objektīvā

Smiekli nāk lasot šos komentārus:
1. Līvbērzes iedzīvotāji izklausās pēc hiēnu bara (pie kā darbinieki ir vainīgi, ka atrodas indivīdi, kuri nemaksā par apkures pakalpojumiem?);
2. L. iedzīvotāji prot tikai gudri liet visādus mēslus, ka "Kundzītes" divatā neprot sarēķināt apmaksājamo summu, labāk skatieties uz saviem jēlajiem komentāriem, kur var atrast ļoti daudz drukas kļūdas:D
3. Ja jūs visi esat tik ļoti neapmierināti ar apkures apgādāšanu un personu apkalpošanu, tad ejat dzīvot mežā un valdiet pār visu paši, kaut dzīvojat ugunskurā - tur būs pietiekoši karsts, un tas nemaksās daudz!
------ Mums Jelgavā apkure tika pieslegta TIKAI šodien (14.10.2009)! ZVĒRI!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 20:15

Silvija

"Palīgs L" jau nav vainīgi, ka daži labi, nevar laicīgi nomaksāt parādus, lai visiem būtu labi, saprotams, ka ir krīze, bet par parādu samaksu vajag domāt laicīgi, tad var kaut vai pamazām, bet paradu nosegt! Nevis nelikties ne zinis un tagad jācieš cilvēkiem, kuri ir godīgi maksājuši!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 15:16

žēl , bet

Energofektivitātes celšana ir nokavēta,kas tagad krīzes laikā var atļauties jaunu kredītu.?

pirms 10 gadiem, 2009.10.10 11:40

vieteejais :)

probleema ir tajaa faktaa, ka visu laiku njeema naudu saakumaa paaugstinaatu, lai katlus apmaksaatu, veelaak inflaaciju piesprauda kaa attaisnojumu, bet tiem katliem jau paari par desmit gadiem ja nemaldos, uztaisa extra daargas apkopes un remontus, lai gan jauni katli maksaa kaadas četras vecaa apkopes, vairumaa, varbuut pat veel leetaak buutu, bet tas jau nevienu neinteresee, tikai iekasee par nenrmaali neefektiivas sisteemas darbinaashanu. Tur ziemaa siltums 50% gaisaa izkuup, bet reekjins jau no taa nemainaas. Kameer nesaaks at ko dariit ar eeku energoefektivitaaati, nekas nemainiisies, buus tikai sliktak, daudz sliktaat, jo izmaksas tikai augs, un avaarijas buus arvien biezhaak, kuras atkal piespraudis gada beigaas pie reekjina kopsavilkuma pavasarii, kad summa par kaadu treshdalju "kaut kaa" izaug pēkšņi :) taa kaa domaajiet kaiminji. starp citu gaazes katli dziivoljos ir bumba ar laika degli, vispaar briinos, ka ko taadu atļauj dariit dziivokljos, kur gaazes spiediens ir tikai pliitij un sildiitaajiem paredzeets. Ja papeetiitu, kas un kaados apstaakljos ir sanjeemis atljaujas izsniedzis, kaadus Livbeerzei raksturigos radu draugu rakstus lielaa daljaa gadiijumu uzraktu. Padomaajiet vai nevienam nekaadi secinaajumi nerastos.

pirms 10 gadiem, 2009.10.09 23:15

jaanis

Nav jau laika iekasēt parādus , jo daža laba kundzīte aizņemta ar avīžu lasīšanu , interneta skatīšanu un kafijas dzeršanu.Kāpēc arī šeit nenotiek administratīvā aparāta štatu samazināšana? Vai pagasta iedzīvotājiem jāuztur cilvēki ,kas netiek galā ar savu dabu!

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 20:36

labbais

Kā jūs domājat kapēc tik dārga ir apkure Līvbērzē,tapēc ka SIA Palīgs kantorī sēž divas kundzītes kuras skatās vienai otrai uz pirkstiem jo redziet mūsu elektronikas laikmetā viena darbiniece nevar aprēķināt rēķinus bet tomēr abām rēķinot burtiski vienmēr ir kļūdas.Darbā ierodas vienmēr ar nokavēšanos ,jo vispār pār šo kantori nav nekādas kontroles.Ja runājam par vadītāju tad viņam piestiprināta automašīna ripo kur grib un kad grib.Neticu vai svētdienas dienās Smilgas kungs ar dienesta automašīnu kārto darba darīšanas Jelgavas tirgū,vai arī apmeklē radus Vārpā,un par šiem braucieniem vai viņš ir samaksājis kādu latu SIA kasē.Šo kantori sen jau vajadzēja izdzenāt ar sūdainu mietu,jo šie cilvēki saņem algu par to ka viņi neko nedara un viņiem nav nekāda atbildība par to.Bet tomēr par to visu maksā pagasta iedzīvotāji.

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 17:49

dusma

Kas tā par kolektīvās atbildības uzspiešanu? Kāda man daļa, ka kāds nav samaksājis? Lai pašvaldība vai siltuma piegādātājs nodarbojas ar parādu piedziņu konkrētam dzīvokļa īpašniekam, kāpēc par ķīlniekiem jātur pārējos? Vai tad taisnības Latvijā vairs nemaz nav, ka kaut kāds pats sevi par kungu iecēlušais var būt par noteicēju par to, vai man siltums būs vai nebūs, kaut ari esmu maksājis?

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 22:29

tepat

nu kāpēc gan iedzīvotājiem jādara amatpersonu darbs,kurš parādniekam dzīvokli piešķīris ,lai tiek galā...es maksāju man jāsaņem pakalpojums...pārējais jāveic attiecīgajiem dienestiem...maizi citiem nepelnīšu....!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 22:26

:D

Traģikomiska prasība iedzīvotājiem!Ienāca prātā spoža ideja!
Tad jau piemēram, skolotāji varētu paziņot,ka rudens brīvdienas nesāksies kamēr kāds skolņieks skolā būs nesekmīgs un skolēni atbildīgi ,lai skolā nebūtu nesekmīgo!!
Droši vien ,ka šo ideju var pielāgot vēl kādām situācijām!:D

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 20:36

tv_acs

interesanti vai palīgsl nekad nav dzirdējis par uzņēmumiem , kuri nodarbojas ar parādpiedziņu, un par cilvēk tiesībām arī neko nav dzirdējis?

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 19:22

Resnais

Ļoti vienkārši, nav samaksāts - nav siltuma. Bet, kas samaksājis, tam vajag pieslēgt!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 18:51

līvbērznieks

Kur tas redzēts,ka iedzīvotājiem būtu jāiedarbojas uz nemaksātāju"?????
Iedzīvotājiem nav jācieš , ja pakalpojums sniedzēji visas vasaras garumā nav stādājuši pietiekami labi , lai piedzītu parādus?Interesanti būtu zināt cik ziņojumus par parādu ir saņēmuši parādnieki?Cik reizes ir apciemoti vai saukti ierasties ,lai vienotos par atmaksu!?Ja mēs piedzīsim parādu ,tad jau būs piedzinējiem jāmaksā alga par dažu darbinieču neizdarību!!!Galu galā tikai šiem darbiniekiem ir juridiskas tiesības to darīt pašiem vai iesaistīt citas instances.Turklāt Līvbērzē ir dārgākā apkure visā Latvijā vienalga silts vai auksts ir bijis laukā! Cerams,ka šogad būs pamanījuši ,ka apkurei jābūt par 30% lētākai!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 17:08

izspar godigi teiksu ta ...valdibaij pi epakala sir var samaksat nevar sakamsat ...vinji pelna tukstosus a mes pelnam knapi minimalo un ito rauj nosts ko vien var noraut ......lai pasi pasez bez apkures bet vinjiem nau jauztraucas vinjiem vis ir berni siltum aun vis ka vajag ....nau latvija taisnibas un nebus dara ka grib ar iedzivotajiem ar tadiem ka vergiem pedejiem

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 12:48

zuze

To vajadzēja ātrāk risināt,nevis tad,kad sākas apkures sezona.Mīļie Bērzu ielas 1 iedzīvotāji,sametiet savam vienīgajam nemaksātājam!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 11:51

Iedzīvotajs

Nu kas notiek šajā valstī. Pat apkuri nevar pieslēgt! Visiem ir nospļauties uz patērētāju tiesībām. Tas notiek it visur.
Kāpēc valsts mūsu pensiju naudu ir atdevusi privātbankām? Pie tam, ārvalstu privātbankām. Sanāk tā, ka es ar saviem valsts pensijas nodokļiem stutēju ārvalstu bankas un kapitālistus. Cik viņi piekukuļoja mūsējos deputātiņus, lai tiktu pie šāda kumosa? Galvenais, obligāti jāliek tajā pensiju fondā. Tādā gadījumā labāk kādā vietējas izcelsmes bankā tos pensiju fondus nolikt, vismaz stabilāk.

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 11:48

maksātājs

viens nesamaksā, bet pārējie cieš no aukstuma, it īpaši bērni. vakarā iet gulēt vesels, bet no rīta pamodās ar iesnām. kur taisnība?????

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 10:48

$

Kā no bezdarbnieka vai minimālās algas saņēmēja ar bērniem var piedzīt parādu?Izdzīt no dzīvokļa, lai pēc tam viņš gultos uz sliedēm vai pakārtos - kā parasti notiek Līvbērzē? Labāk dotu darbu un apkures cenas neuzskrūvētu lielākās Jelgavas rajonā, gāzes cenas visiem vienādas.

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 10:00

xxx

Tā jau nav maksātāju problēma, bet "Palīgs L" problēma, jo viņi nav spējīgi no saviem parādniekiem piedzīt parādus!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 09:31

Vietējās ziņas