Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LIZDA lems par protesta akcijas rīkošanu 5

Šodien pulksten 11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ārkārtas sēde, kurā paredzēts lemt par turpmākajām aktivitātēm, tostarp iespējamu protestu rīkošanu, aģentūru LETA informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.

Kā uzsver arodbiedrība, ja valdība nepildīs likumus attiecībā uz pedagogu darba algas zemākās likmes paaugstināšanu, LIZDA lems par protesta akciju rīkošanu.

Meisters sacīja, ka arodbiedrības "neizpratni un sašutumu" raisījis Ministru kabinetā izskatītais Informatīvais ziņojums "Par prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam", kurā neesot paredzēta pedagogu darba algas zemākās likmes paaugstināšana no 2020.gada septembra, kā arī bāzes finansējuma palielināšana zinātnei un augstākajai izglītībai.

"Vienreiz jāpārtrauc Latvijā spēkā esošu likumu, Ministru kabineta lēmumu nepildīšana. Katru reizi mums jāizmanto galējās metodes, lai politiķus pārliecinātu par normatīvo aktu un solījumu pildīšanu. Nav pieļaujams, ka nauda tiek dota jaunām iniciatīvām, piemēram, pieci miljoni eiro partiju finansēšanai, nepildot līdzšinējās saistības pret pedagogiem un zinātniekiem," uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA atgādina, ka pedagogu darba algas paaugstināšanas grafiks paredz, ka no 2020.gada 1.janvāra pedagogu mēneša zemākā darba algas likme pieaugs 710 līdz 750 eiro, bet 2020.gada septembrī paredzēts pieaugums no 750 līdz 790 eiro.

Tāpat Ministru kabinetam, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadēju finansējuma pieaugumu ne mazāku par 0,25% no iekšzemes kopprodukta augstākajai izglītībai un ne mazāku par 0,15% no iekšzemes kopprodukta zinātniskajai darbībai, norāda LIZDA.

LIZDA nav vienīgā arodbiedrība, kas paudusi neapmierinātību ar naudas sadali nākamā gada valsts budžetā. Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lēmusi, ka nevar atbalstīt budžetu, kurā nav ievērotas Veselības aprūpes finansēšanas likuma normas. Tās vadītājs Valdis Keris paudis, ka neapmierinātība ar valdības lēmumu nozarei solīto 120 miljonu eiro vietā iezīmēt papildu 50 miljonus eiro "ir milzīga un vilnis ir sācis velties"

LVSADA arodorganizācijām tuvākajā laikā jāizsaka viedokļi un priekšlikumi par iespējamām protesta akcijām. Nākamajā sēdē, kas notiks 15.oktobrī, arodbiedrība izskatīs šo jautājumu.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mhh

LIZDAS kantori derētu izrevidēt, vai pilnībā nomainīt, jo neko vairāk par vārdiem un 500 skolotāju dziesmu protestiem no viņu puses nav sanācis. Citās valstīs protesti kā protesti, iet ielās, aptur savu darbu, savukārt Vanagas kundze tukšos salmus turpina kult.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 09:58

Gaišais

Tās visas lizdas ir vecmeitas no laukiem.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 10:06

ravēt derētu visu valsts pārvaldi

tas nozīmē kad beidzot tauta apvienosies un stingri pastāvēs uz savām tiesībām, nevis truli noskatīsies kā pie varas esošie apmierina tikai savas vajadzības.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 10:58

Tio

Kad vienai profesijai paaugstinās atalgojumu,tad arī pārējie pieprasīs.Un tā bezgalīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 13:14

LV

ir kur ietaupīt, beidzot jāsaprot reālās vajadzības un valsts prioritātes. Tautas kalpi varētu beidzot parādīt solidaritāti!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 14:30

Vietējās ziņas